Polonia kompletuje skład na nowy sezon. Dolny wraca do Piły

1 listopada w polskim żużlu ruszyło okienko transferowe. Od tego dnia również działacze klubu Polonia Piła, z trenerem Mirosławem Kowalikiem, kompletują kadrę na sezon 2019, która powalczy na drugoligowych torach.

Jako pierwszy kontrakt postanowił przedłużyć sympatyczny Szwed Tomas H. Jonasson, który miał oferty z pierwszoligowych torów, jednak postanowił zostać przy Bydgoskiej. Kolejnym zawodnikiem, który po dwóch latach wraca z Ostrowa do pilskiego klubu, jest wychowanek, 25-letni Patryk Dolny. Natomiast nową twarzą w zespole jest Oskar Bober, który w tym sezonie, jako junior, świętował awans z ekipą Speed Car Motor Lublin do PGE Ekstraligi. Dla Oskara będzie to pierwszy sezon w gronie seniorów.

W niedzielę pilski klub poinformował, że dwuletni kontrakt podpisał Niemiec Dominik Moeser. Dominik, który jest brązowym medalistą indywidualnych mistrzostw Niemiec juniorów, jeśli wywalczy miejsce w składzie Polonii będzie miał szansę debiutu w polskiej lidze.

W kadrze Polonii są obecni również juniorzy: Piotr Gryszpiński, Krystian Iwański i Oskar Rowecki. To jeszcze nie koniec transferów.

Okienko transferowe potrwa do 14 listopada.

Tekst i Foto: Sebastian Daukszewicz
Foto: FB Polonia Piła

polonia_kompletuje00

polonia_kompletuje03 polonia_kompletuje01 polonia_kompletuje02