Polonia szuka następców Hampela i Gapińskiego oraz nowych podprowadzających

polonia_szuka_nastepcow

Od czasu reaktywacji czarnego sportu w Pile w 2009 roku szkółka żużlowa była ze względu na braki finansowe klubów tylko dodatkiem do pierwszej drużyny. Od minionego sezonu wiele się zmieniło, a młodzież z Piły i okolic ma świetne warunki do rozpoczęcia swojej przygody na żużlu.

Rok 2016 był dla szkolenia młodych żużlowców w Pile przełomowy. Przede wszystkim władze klubu mocno zainwestowały w park maszynowy. Zatrudniono na pełny etat świetnego mechanika, który w dobrze wyposażonym warsztacie dba o zakupione silniki i motocykle. Mechanikiem tym jest nie kto inny jak wyjątkowo szanowany w środowisku Stanisław Hućko, który do tej pory przez wiele lat był klubowym mechanikiem aktualnego Drużynowego Mistrza Polski – Stali Gorzów.

Odpowiedni sprzęt i zapewnione części zamiennie to jednak nie wszystko. Szkoleniem żużlowych adeptów został legendarny już Piotr Świst. Swoje ponad 30-letnie doświadczenie zebrane na torach całego świata skutecznie przekazuje nastolatkom. Namacalne efekty jego rocznej pracy powinny być widoczne już w najbliższych miesiącach, kiedy to do egzaminu na licencję przystąpią jego pierwsi podopieczni.

By szkółka mogła się rozwijać potrzeba już tylko gotowych do ciężkiej pracy nastolatków. Polonia prowadzi nabór chłopców z roczników 2002-2004. Do biura klubu można zgłosić się codziennie, a ważne by zrobić to jak najszybciej, bowiem przygotowania do sezonu zaczynają się już zimą. Pod okiem trenera Janusza Michaelisa od grudnia odbywają się regularne treningi żużlowców w hali PWSZ w Pile i to doskonała okazja by w ten nietypowy sposób rozpocząć swoją przygodę z czarnym sportem.

Nabór do szkółki nie jest jedyną rekrutacją prowadzoną obecnie przez klub. Do 8 stycznia Polonia zbiera zgłoszenia od dziewczyn, które chciałyby zostać podprowadzającymi lub hostessami na meczach ligowych. Swoje aplikacje można wysyłać na adres: marketing@poloniapila.com .

Robert Szłapak