Polsko-Niemiecki mecz bokserski w Wałczu

W sobotnie popołudnie na ringu w Wałczu reprezentacja klubu bokserskiego Korona Wałcz wsparta z zawodnikami z okręgu zachodniopomorskiego oraz Pawłem Piotrowski z Sokoła Piła zmierzyła się z niemiecki klubem TV Alzey, S.C.Colonia 06 z Kolonii. Patronat nad zawodami objęli burmistrz Bogusława Towalewska oraz starosta wałecki Bogdan Wankiewicz. Jednym z sędziów meczu był Eligiusz Komarowski z Piły.

W hali widowiskowej Gimnazjum nr 2 w Wałczu wystąpiło wielu medalistów mistrzostw Polski oraz medalistów mistrzostw Niemiec. Ostatecznie w ringu swoją wyższość wykazali nasi reprezentanci pokonując drużynę niemiecką w stosunku 18-8. Najciekawszą walkę turnieju stoczyli Ibragim Bazuev aktualny Mistrz Niemiec do 21 lat w kat.81 kg z Arkadiuszem Szwedowiczem aktualnym wicemistrzem Polski seniorów. Lepszym okazał się reprezentant Niemiec.

Eligiusz Komarowski  będzie również jednym z 10 sędziów, których Polski Związek Bokserski nominował do sędziowania Mistrzów Polski Juniorów, które od 13 kwietnia rozpoczną się w COS Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. W zawodach wystąpi m.in. 5 podopiecznych trenera Sławomira Nowickiego z pilskiego Sokoła.

(SE)

polsko_niemiecki_mecz_bokserski01

polsko_niemiecki_mecz_bokserski02 polsko_niemiecki_mecz_bokserski03 polsko_niemiecki_mecz_bokserski04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *