Pomieszczenia przy Kilińskiego dla UTW Piła

pomieszczenia_przy_kilinskiego

Budynek przy ul. Kilińskiego 12 w Pile może na nowo tętnić życiem. Rada Powiatu wyraziła zgodę na zawarcie umowy najmu części pomieszczeń z Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile zwrócił się do starosty pilskiego, Eligiusza Komarowskiego z prośbą o udostępnienie pomieszczeń zlokalizowanych na parterze budynku po byłym kinie „Iskra” przy ul. Kilińskiego, w celu prowadzenia w nich działalności statutowej. Na sesji 21 lipca br. Rada Powiatu wyraziła na to zgodę.

– Od 2009 roku, kiedy otwarta została nowa siedziba MDK przy ul. Okrzei, pomieszczenia te były puste więc dobrze się stało, że znajdą się w nim nowi lokatorzy i na nowo zacznie tu tętnić życie – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. – Cieszę się też, że będzie to właśnie Uniwersytet Trzeciego Wieku, ponieważ jest to jedno z prężniej działających stowarzyszeń w powiecie pilskim, skupiające blisko 300 słuchaczy. Oczywiście pomieszczenia wymagają odświeżenia i drobnych remontów, ale mam nadzieję, że przy naszym wsparciu oraz sponsorów, UTW uda się je szybko przygotować do użytkowania.

Powiat zamierza wynająć UTW pomieszczenia gdzie kiedyś znajdowała się kasa kina i pracownie MDK o łącznej powierzchni 133 m2 . Jak zapowiada starosta pilski stawka najmu ma być symboliczna.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *