Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Pile?

Pomnik_Lecha_Kaczynskiego

Do Zarządu Powiatu w Pile wpłynął wniosek Mirosława Pierko, radnego Rady Powiatu w Pile, w sprawie rozważenia możliwości budowy w Pile pomnika upamiętniającego byłego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Pomnik miałby stanąć na terenie należącym do powiatu, na skwerze przy ul. Okrzei 9. Wniosek radnego będzie przedmiotem jednego z najbliższych posiedzeń Zarządu Powiatu w Pile.

Zdaniem radnego Mirosława Pierko, jednocześnie członka Zarządu Powiatu w Pile, pamięć o osobie byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego powinna być uhonorowana w przestrzeni publicznej Piły, pomnik ku czci tak wielkiego Polaka byłby oddaniem mu hołdu i upamiętnieniem jego dokonań. Tym bardziej, że do dnia dzisiejszego w mieście nie ma ulicy nazwanej jego imieniem, ani nawet żadnej tablicy pamiątkowej. Na lokalizację pomnika radny wskazuje skwer przy ul. Okrzei 9 (w pobliżu BWA i MDK) uznając, że jest to godne i eksponowane miejsce, w którym taki pomnik mógłby stanąć.

– Nie należy pytać co Lech Kaczyński zrobił dla Piły, należy zapytać co zrobił dla nas, Polaków –  mówi radny Mirosław Pierko, pomysłodawca budowy pomnika. – Każdy naród potrzebuje autorytetów, a my nie musimy ich szukać daleko. Lech Kaczyński to prawdziwy mąż stanu i patriota, który całe swoje życie poświęcił służbie Polsce. To on mówił, że warto być Polakiem, i dobrze by było, aby następne pokolenia pamiętały i powtarzały te słowa, aby kształciły się i postępowały jak najlepiej służąc swojej Ojczyźnie.

Inicjatywa budowy pomnika byłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego miałaby być realizowana przez społeczny komitet, który zająłby się m.in. zbiórką funduszy i wyborem odpowiedniego projektu.

Agnieszka Matusiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *