Pomóżmy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi!

NEPAL potrzebuje naszej pomocy! Pod takim hasłem 19 czerwca odbył się na pilskim deptaku koncert charytatywny na rzecz ofiar kataklizmu. Pilski koncert to kontynuacja zapoczątkowanej na całym świecie pomocy humanitarnej, w której poprzez muzykę, można było wspierać wszelkie inicjatywy i organizacje, które, na co dzień pomagają mieszkańcom NEPALU. W Pile udało się uzbierać kwotę 3 962,64 zł, która zostanie przekazana Polskiej Akcji Humanitarnej, organizującej i koordynującej pomoc dla Nepalczyków.

Pod koniec kwietnia i na początku maja potężne trzęsienie ziemi zdewastowało Nepal. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 7 200 osób. Blisko 8 mln osób zostało poszkodowanych. Wiele osób utraciło dorobek całego życia, wiele osób przebywa bez dachu nad głową, bez wody i żywności.

Nasza koleżanka Zuzanna, która pięć lat temu tam na miejscu założyła Fundację Piekarnia w Nepalu prosiła za pomocą facebooka o organizowanie takich wydarzeń, jakie się dziś odbywa i zbierać pieniądze na potrzeby osób, które ucierpiały w Nepalu. Postanowiliśmy odpowiedzieć na apel i pomóc. Gdy się jest osobą prywatną trudno jest zorganizować taki koncert w przeciągu dwóch tygodni. Nie jest to może rewelacja, ale monsun będzie za tydzień i jeśli nasza pomoc tam nie dotrze to będzie ona bezcelowa. Potem tam już żaden samolot nie doleci. Paczki z lekami już tam poleciały, a teraz m.in. potrzeba koców, żywności – mówi organizator koncertu Artur Łazowy.

Aby pomóc, podczas koncertu odbyła się licytacja wielu przedmiotów, które organizatorzy otrzymali od instytucji i organizacji, m.in. Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska – przekazała pióro, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przekazała zestaw książek, a Polski Komitet Olimpijski przekazał do licytacji zestaw 20-u strojów marki 4F dla reprezentacji Polski na I Igrzyska Europejskie – Baku 2015. Skoro koncert charytatywny, nie zabrakło zespołów muzycznych. Przed pilską publicznością wystąpił  m.in. zespół N.O.C., Hecny Burtnik, Cumbre Andean Music, Dark Buddha.

POMÓŻ ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu:

http://www.pcpm.org.pl/nepal

http://www.unicef.pl/nmaction/lpage/66?gclid=COW7xPnbzcUCFWPmwgod1KcABw

http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/12/5411/pomoc_dla_ofiar_trzesienia_ziemi_w_nepalu

http://warszawa.rotary.org.pl/nepal-pomozmy/

http://www.caritas.pl/tag/pomoc-dla-nepalu/

http://swiatlodlahimalajow.pl/

Sebastian Daukszewicz

pomozmy_poszkodowanym10

pomozmy_poszkodowanym41 pomozmy_poszkodowanym11 pomozmy_poszkodowanym12 pomozmy_poszkodowanym13 pomozmy_poszkodowanym14 pomozmy_poszkodowanym15 pomozmy_poszkodowanym16 pomozmy_poszkodowanym17 pomozmy_poszkodowanym18 pomozmy_poszkodowanym19 pomozmy_poszkodowanym20 pomozmy_poszkodowanym21 pomozmy_poszkodowanym22 pomozmy_poszkodowanym23 pomozmy_poszkodowanym24 pomozmy_poszkodowanym25 pomozmy_poszkodowanym26 pomozmy_poszkodowanym27 pomozmy_poszkodowanym28 pomozmy_poszkodowanym29 pomozmy_poszkodowanym30 pomozmy_poszkodowanym31 pomozmy_poszkodowanym32 pomozmy_poszkodowanym33 pomozmy_poszkodowanym34 pomozmy_poszkodowanym35 pomozmy_poszkodowanym36 pomozmy_poszkodowanym37 pomozmy_poszkodowanym38 pomozmy_poszkodowanym39 pomozmy_poszkodowanym40

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *