Ponad 1,5 kg narkotyków w rękach pilskich policjantów

W ostatnim czasie funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Pile zatrzymali 9 mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości substancji narkotycznych. Jednemu z nich policjanci udowodnili także poruszanie się pojazdem pod wpływem środków odurzających. Wartość zabezpieczonych narkotyków to co najmniej 50 tys. złotych. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za popełnione przestępstwa przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia pilskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości kryminalnej przyczyniły się do zatrzymania 9 mężczyzn związanych z narkotykowym biznesem. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli ponad 1200 gramów amfetaminy, 130 gramów marihuany i ponad 250 tabletek ecstasy. Czarnorynkową wartość narkotyków szacuje się na blisko 50 tys. złotych. Działania podjęte przez policjantów doprowadziły do mężczyzny, który w obawie przed zatrzymaniem, ukrył poza swoim miejscem zamieszkania blisko 800 gramów amfetaminy. Kolejny z zatrzymanych, oprócz posiadania zabronionych substancji usłyszy także zarzut kierowania pojazdu pod wpływem środków odurzających. Wśród osób zajmujących się przestępczym procederem znajdował się również mieszkaniec powiatu nakielskiego, który w swoim samochodzie przechowywał ponad 150 gramów różnych substancji psychotropowych. Zdecydowane działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego udaremniły wprowadzenie narkotyków w dalszy obieg.

Dla niektórych osób okres pandemii może wydawać się idealnym momentem do swoich przestępczych działań. Policjanci jednak, mimo dodatkowych zadań związanych z COVID-19, cały czas dbają o wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańców, a przestępcze działania szybko spotykają się z karą. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile

ponad_poltora_kg1_01

ponad_poltora_kg1_03 ponad_poltora_kg1_02