Ponad 7,5 tys. porcji narkotyków nie trafi na rynek

Wspólne działania policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości kryminalnej pilskiej Komendy i funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku Rębiechowie doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia w piątek, 27 czserwca, na terenie województwa pomorskiego blisko 7,5 tysiąca porcji narkotyków w postaci amfetaminy. To kontynuacja sprawy narkotykowej, którą realizowali pod koniec maja bieżącego roku pilscy kryminalni.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej pilskiej Komendy wraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali pod koniec maja na terenie Jastrowia 48 –  letniego mieszkańca Gdańska, podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz psychotropowych.

Wówczas podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli na tylnym siedzeniu reklamówkę, w której ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany i substancje psychotropowe w postaci amfetaminy o łącznej wadze 1,5 kilograma. Narkotyki były zapakowane w worki strunowe oraz torbę hermetyczną koloru srebrnego. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na ok. 50 tyś. złotych. Funkcjonariusze dodatkowo zabezpieczyli pieniądze w polskiej i obcej walucie.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Pile i trafił prosto do policyjnego aresztu. Sąd wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Pilscy kryminalni analizując wszystkie  materiały zbierane w tej sprawie wpadli na kolejny ślad. Jak się okazało zatrzymany pod koniec maja mężczyzna miał jeszcze dodatkowo przechowywać narkotyki w jednym z mieszkań na terenie województwa pomorskiego.

Podjęta współpraca z Placówką Straży Granicznej w Gdańsku Rębiechowie doprowadziła do wytypowania konkretnego miejsca. W miniony piątek funkcjonariusze weszli do mieszkania i zabezpieczyli ponad 7,5 tysiąca porcji amfetaminy.

Dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pile, a także Placówki Straży Granicznej w Gdańsku Rębiechowie, tak duża ilość narkotyków nie trafi na rynek.

sierż. sztab. Żaneta Kowalska – KPP Piła

ponad_7_i_pol_tys_porcji_narkotykow_nie_trafi_na_rynek

ponad_7_i_pol_tys_porcji_narkotykow_nie_trafi_na_rynek12

ponad_7_i_pol_tys_porcji_narkotykow_nie_trafi_na_rynek10