Ponad 8 ton darów z Piły i okolic pojedzie na Ukrainę

Mieszkańcy Piły i Powiatu Pilskiego jak zwykle okazali wielkie serce potrzebującym. Podczas zbiórki „Na pomoc Ukrainie”, która odbyła się w dniach 6-8 lutego br. wolontariuszom udało się zebrać bardzo wiele cennych i wartościowych produktów, które trafią w najbliższym czasie do najbardziej potrzebujących osób, które ucierpiały w wyniku działań wojennych.

W akcji, której inicjatorem był senator Mieczysław Augustyn wzięło udział niemal 300 wolontariuszy, którzy zbierali dary w Pile, Wyrzysku, Łobżenicy, Wysokiej, Białośliwiu i Ujściu. Dużą pomocą dla organizatorów było wsparcie wszystkich pilskich parafii, które oprócz pomocy organizacyjnej jak zwykle zapewniały wsparcie duchowe. Organizatorem, który przeznaczył na organizację akcji konkretne środki finansowe była Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski, dzięki której możliwy był druk ulotek, plakatów, a co najważniejsze – Izba zgodziła się na sfinansowanie transportu darów do Dniepropietrowskiego Caritasu.

Zwieńczeniem zbiórki i jednocześnie podziękowaniem dla wolontariuszy oraz wszystkich osób, które wsparły potrzebujących Ukraińców był koncert charytatywny, podczas którego tancerze ze szkoły tańca „Mamborico Latin Club”, studia tańca „BeeZone” oraz  muzycy z zespołów Slovian’sky i Czeremcha zaprezentowali swoje umiejętności.

Ostatecznie udało się zebrać niemal 800 kg odzieży, pościeli, śpiworów, z której ponad połowa była nowa! Dzieci z pilskich szkół podstawowych i gimnazjalnych uzbierały ponad 200 kg przyborów szkolnych, takich jak zeszyty, kredki, piórniki itp. Do magazynów Banku Żywności trafiło także pond 550 kg produktów higienicznych i środków czystości. Zbiórka „Na pomoc Ukrainie” pozwoliła na uzbieranie ponad 6500 kg różnego rodzaju żywności z odpowiednim terminem przydatności do spożycia. Najwięcej było cukru (1340 kg), mąki (1260 kg), makaronu (1000 kg) oraz oleju (688 kg) .W sumie organizatorzy przekazują na Ukrainę 8107 kg darów o wartości około 55 000 zł.

Wszystkim, którzy wsparli tę szlachetną inicjatywę organizatorzy składaja serdeczne podziękowania i zapewniają, że pomoc ta dotrze do naszych najbardziej potrzebujących sąsiadów.

(SE)

ponad_8_ton_darow10

ponad_8_ton_darow21 ponad_8_ton_darow11 ponad_8_ton_darow12 ponad_8_ton_darow13 ponad_8_ton_darow14 ponad_8_ton_darow15 ponad_8_ton_darow16 ponad_8_ton_darow17 ponad_8_ton_darow18 ponad_8_ton_darow19 ponad_8_ton_darow20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *