Ponad pół kilograma amfetaminy, katalizatory i kradzież sklepowa

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad pół kilograma amfetaminy oraz specjalistyczną substancję, która może być wykorzystywana do produkcji narkotyków. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli dwa elementy układu wydechowego, które mogą pochodzić z wcześniejszej kradzieży.

Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pilskiej jednostki ustalili, że 29-letni mężczyzna może przechowywać w swoim domu narkotyki. W trakcie realizacji przeszukania mieszkania obecny w nim był jego 37-letni znajomy, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za wcześniej popełnione przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu białogardzkiego, który trafił do aresztu, aby odbyć karę 2 lat pozbawienia wolności.

Podczas przeszukania piwnicy przynależącej do mieszkania, funkcjonariusze ujawnili ukryte w plecaku dwa plastikowe pudełka z amfetaminą o wadze ponad 450 gramów oraz pojemnik o pojemności 5 litrów, który był wypełniony specjalistyczną cieczą służąca do produkcji narkotyków. Ponadto policjanci zabezpieczyli dwa elementy układu wydechowego, które mogą pochodzić z wcześniejszej kradzieży.

Ustalenia kryminalnych pozwoliły wskazać miejsce, gdzie aktualnie ukrywał się 29-letni pilanin. Kilkadziesiąt minut później mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne 110 gramów amfetaminy, które należały do 29-latka. Prowadzone postępowanie wyjaśniło również, że ten sam mężczyzna jest sprawcą kradzieży perfum w jednej z pilskich drogerii.

Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości narkotyków, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie za wcześniejsze kradzieże mienia. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile wystosowali wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Pilanin ostatecznie został objęty dozorem policyjnym.

st. sierż. Wojciech Zeszot
KPP  Pile

ponad_pol_kg_amfetaminy1_01

ponad_pol_kg_amfetaminy1_02