Porażka pilanek w Bydgoszczy

porazka_pilanek

Pierwsze zwycięstwo w sezonie zapisały na swoim koncie siatkarki Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz. W drugiej kolejce TAURON Ligi pokonały one Eneę PTPS Piła. Podopieczne Piotra Mateli pewnie wygrały poniedziałkowe spotkanie, nie oddając rywalkom nawet seta. Najwięcej punktów pilanki zapisały na swoim koncie w drugiej odsłonie – 21. W pozostałych partiach przewaga gospodyń była wyraźna – triumfowały one do 15 i 14.  Dla pilanek to już druga porażka w sezonie.

Spotkanie lepiej rozpoczęły pilanki, które po asie serwisowym Sylwii Kucharskiej objęły prowadzenie (3:1). Bydgoszczanki szybko doprowadziły do wyrównania po pojedynczym bloku Magdaleny Mazurek (5:5). Oba zespoły miały problem ze skończeniem pierwszej akcji, jednak siatkarki Pałacu czujnie grały w bloku, co w połączeniu z prostymi błędami rywalek pozwoliło im wypracować przewagę (10:6). Podopieczne trenera Adama Grabowskiego odrobiły część strat dzięki punkcie bezpośrednio z zagrywki Natalii Skrzypkowskiej, ale inicjatywa wciąż była po stronie gospodyń, które odbudowały prowadzenie przy serwisie Alexandry Dascalu (17:11). Przyjezdne nie zdołały odwrócić losów tej partii, pogrążyły je proste błędy w ataku, a zwieńczeniem tego była zagrywka w siatkę Aliny Bartkowskiej (25:15).

Podobnie jak w pierwszym secie, drugiego pilanki rozpoczęły od prowadzenia dzięki skutecznym blokom (4:1). Bydgoszczanki ponownie szybko doprowadziły do wyrównania, do czego przyczynił się as serwisowy Alexandry Dascalu (5:5). Chwilę później serwis Emilii Muchy pozwolił gospodyniom zbudować przewagę (9:6). Jednak tym razem podopieczne trenera Grabowskiego nie pozwoliły rywalkom na dominację i po mocnym ataku Natalii Skrzypkowskiej na tablicy wyników widniał remis (11:11). Siatkarki Pałacu zaczęły popełniać więcej błędów, w rozegraniu pojawiały się niedokładności i to pilanki objęły prowadzenie (16:13). Wtedy o czas poprosił trener Piotr Matela i po jego interwencji gra bydgoszczanek się poprawiła (17:16). W końcówce przy serwisie Emilii Muchy gospodynie zbudowały trzypunktową przewagę, której już nie roztrwoniły (25:21).

Gospodynie mocno otworzyły trzeciego seta, bardzo dobrze radziły sobie w ataku i od początku budowały przewagę (3:0). Pilanki miały problem ze skończeniem pierwszej akcji, natomiast ich rywalki pewnie wykorzystywały kontry, a prym wiodła Ewelina Żurowska (10:5). Pojedyncze udane akcje Natalii Skrzypkowskiej czy Kolety Łyszkiewicz to było za mało, by PTPS zdołał odrobić straty (10:17). Bydgoszczanki bez problemów doprowadziły przewagę do końca meczu, a ostatnie dwa punkty padły po błędach przyjezdnych (25:14).

MVP: Emilia Mucha

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Enea PTPS Piła 3:0
(25:15, 25:21, 25:14)

Składy zespołów:

Pałac: Dascalu (8), Hawryła (5), Mazurek (1), Żurowska (15), Różyńska (7), Mucha (16), Jagła (libero) oraz Lijewska

PTPS: Gawlak (2), Wystel, Skrzypkowska (12), Kubacka (8), Kucharska (1), Łyszkiewicz (10), Bodasińska (libero) oraz Wellna (2), Bartkowska (1), Pawłowska (libero)