Porównywarka OC najlepszym doradcą w wyborze OC

silesian

Pan Andrzej z Wrocławia, kierowca z przeszło 30-letnim doświadczeniem, od dawna już narzekał na konieczność ponoszenia wysokich kosztów związanych z ubezpieczeniem OC. Za namową przyjaciela postanowił skorzystać z internetowej porównywarki ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Efekt go zaskoczył – okazało się bowiem, że może zredukować koszt polisy nawet o 300 zł.

Porównywarki OC i AC – popularne narzędzia

Internetowe porównywarki OC i AC są narzędziami cieszącymi się obecnie bardzo dużą popularnością. Jest to rozwiązanie stanowiące idealną odpowiedź zarówno na potrzeby wymagających klientów, jak i tych kierowców, którzy są zainteresowani szybkim wykupieniem atrakcyjnego ubezpieczenia. Pan Andrzej zawsze miał kłopot ze skutecznym zestawieniem ofert – przytłaczał go nadmiar informacji i w rezultacie rezygnował z poszukiwania korzystniejszej niż dotychczasowa propozycji, pozostając przy starej umowie.

Dlaczego opłaca się korzystać z porównywarek OC i AC?

Istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać ze wspomnianych porównywarek.

•    W jednym miejscu zgromadzone są propozycje różnych towarzystw ubezpieczeniowych, np. porównywarka OC i AC ubezpieczamy-auto.pl pomaga sprawdzić aż kilkadziesiąt ubezpieczeń, co jest ogromną oszczędnością czasu, który należałoby przeznaczyć na dokładne zapoznanie się z ofertami wielu firm i przygotowanie zestawienia we własnym zakresie.

•    Kierowca wybiera ofertę adekwatną do jego indywidualnych preferencji i oczekiwań, a mając wyszczególnione warunki poszczególnych propozycji, decyduje się na wariant najbardziej dla niego korzystny pod względem finansowym.

•    Porównywanie ofert to realne oszczędności – nawet kilkaset złotych na jednej polisie.

•    Oferty są dostępne praktycznie od ręki – wystarczy przejść na stronę wybranego ubezpieczyciela i wykupić polisę online. Najczęściej jest to opcja tańsza aniżeli w przypadku podpisania umowy w tradycyjny sposób.

Co warto wiedzieć o porównywarkach OC i AC?

Mechanizm działania porównywarek OC jest wszędzie podobny i bazuje na wypełnieniu formularza online, gdzie wpisuje się informacje standardowo wymagane od klientów przez firmy ubezpieczeniowe. Kluczową rolę odgrywają dane dotyczące samochodu oraz kierowcy. Zasada jest generalnie taka, że im rzetelniej zostanie wypełniony formularz, tym bardziej niezafałszowane rezultaty się uzyskuje. Sporo w tym momencie zależy naturalnie także i od konstrukcji ankiety – ogólnie rzecz biorąc powinna być dłuższa i bardziej drobiazgowa. Najbardziej wiarygodne narzędzia – takie jak m.in. porównywarka OC Ubezpieczamy Auto wyróżniają się na tle innych paroma istotnymi czynnikami takimi jak m.in.:

•    w porównaniu uwzględniają dużą liczbę firm ubezpieczeniowych, co dla klienta oznacza większe możliwości wyboru,

•    przesyłane przez klientów dane zabezpieczają za pomocą odpowiednich certyfikatów,

•    udostępniają różne kanały komunikowania się – w tym za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz linii telefonicznej,

•    ze znajdującymi się w bazie firmami mają podpisane umowy o współpracy.

Dzięki skorzystaniu z pomocy w formie porównywarek ubezpieczeniowych można znaleźć naprawdę atrakcyjne ubezpieczenie samochodu tańsze nawet o kilkaset złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *