Porządki w Miluszkowie. Prawdziwi przyjaciele, czekają na prawdziwe domy

Wiosna w Miluszkowie, czyli pilskim schronisku dla psów i kotów  to czas wielkich porządków. W ostatnim czasie w schronisku udało się ocieplić 150 bud. Było to bardzo ważne przedsięwzięcie, żeby zwierzaki w miarę komfortowych warunkach mogły przetrwać zimowe miesiące. Również odbywają się adopcje .Poniżej prezentujemy sylwetki psów i kotów czekających na nowych właścicieli.

Na odnowienie i pomalowanie czekają też kocie domki w wolierach zewnętrznych. Do tego zadania będzie potrzebna będzie jednak pomoc mieszkańców. Gdy tylko zostaną zniesione obostrzenia związane z pandemią i pobyt wolontariuszy w schronisku będzie bezpieczny – zarówno dla samych wolontariuszy, jak i dla pracowników schroniska, zostanie zorganizowana wielka akcja malowania. Każdy z nas będzie mógł sprawić, że budy i domki czworonogów zyskają nowy, estetyczny wygląd. Psiaki za ten gest na pewno pomerdają ogonem, a koty zamiauczą zadowolone. Dla takich podziękowań warto poświęcić chwilę na malowanie. To nie koniec wiosennych porządków w Miluszkowie.

– W najbliższym czasie czeka nas także wymiana słomy na materace i miękkie legowiska oraz uruchomienie zraszaczy, z których tryska orzeźwiająca mgiełka przy każdym kojcu, aby ochłodzić psy w gorące dni – zapowiada Alicja Dorsch, prezes pilskiego schroniska. I dodaje, że wkrótce zostaną wykonane również inne prace, których ze względu na warunki atmosferyczne, nie można było zrobić w zimowe dni. To między innymi naprawa korytek odwadniających. Ale to nie wszystko. – Budujemy ze starych palet domki na wybiegi. Dzięki temu powstaną przytulne zakątki dla czworonogów, z miejscem do leżakowania dla psiaków w upalne dni – opowiada prezes schroniska.

Pracy więc nie brakuje, a pracownicy dokładają wszelkich starań, by – mimo ograniczonych finansów – poprawiać warunki bytowe schroniskowych 170 psów i 41 kotów.

Pracownicy schroniska nie ukrywają, że wiosna oprócz ładnej pogody oraz możliwości robienia prac, których ze względu na warunki atmosferyczne, nie można było robić w zimie to trudny czas dla schroniska w kwestii zgłoszeń do schroniska kotów.

– Pamiętajmy, że koty wolno żyjące zgodnie z prawem nie mogą być zamykane w schronisku, są częścią ekosystemu i maja prawo przebywać tam, gdzie jest ich miejsce bytowania. Jeśli widzicie Państwo kota chorego, potrzebującego pomocy to dopiero wtedy interweniujcie – tłumaczy A. Dorsch.Z całego serca namawiamy osoby dokarmiające koty na terenie miasta Piła do skorzystania z „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Piły w 2021 roku”.

Poniżej mieszkańcy Miluszkowa którzy czekają na adopcje

Dejzi to urocza 3 letnia kotka. W Miluszkowie zamieszkuje wolierę i z utęsknieniem wyczekuje wolontariuszy, którym natychmiast kładzie się na kolana, domaga subtelnie głasków, a często zasypia w ich ramionach. Człowiek to dla niej centrum wszechświata i Dejzi ma nadzieję, że ktoś ją w końcu pokocha!.

Ela to wolierowy płaczek. Serce się kraje, jak widzi się i słyszy jej żałosny płacz. W pierwszym kontakcie bywa nieśmiała, ale chwila czasu i Ela już pozwala się głaskać i przytulać.  Ela ma 3 lata i bardzo, bardzo  prosi o dom.

Lusia to kotka dla konesera, taka baba z charakterem, która jak ma ochotę to wejdzie na kolana, nie będzie się łasić i na pewno nie dogada z innym kotem. Lusia ma 3 lata i bardzo potrzebuje domu.  Mimo swojej urody nie skradła jeszcze niczyjego serca, a szkoda, bo przecież każdy kot zasługuje na miłość.

Kapsel to 4 letni uroczy, zrównoważony i wesoły psiak. Swoją urodą i cudownym usposobieniem skrada serca wolontariuszy i opiekunów. W pierwszym kontakcie jest ostrożny, ale po chwili już kocha człowieka i daje mu buziaki.

Norbi ma zaledwie 2 lata i wyjątkową urodę. Jest towarzyski i energiczny, choć bywa nerwowy. W stosunku do obcych jest ostrożny, ale przy znanej sobie osobie bardzo przyjazny.

Piccolo to 15 letni psi senior. Za spacer oddałby swoja ulubioną zabawkę. Mimo lat spędzonych w schronisku nadal jest otwarty, kontaktowy i zrównoważony. Może znajdzie się gdzieś ktoś, kto podaruje mu swoje serce i domek taki już na zawsze.

Mara to piękna 2 letnia psia dziewczyna. Schronisko to miejsce, w którym sobie średnio radzi. Jest delikatna, przyjacielska, spokojna i uwielbia ludzi. W pierwszym kontakcie jest ostrożna, ale po chwili pozwala na głaski, przytulanki i z miłością patrzy na okazującego jej zainteresowanie człowieka.

Lego to 5 letni psiak z duszą młodziaka. Kocha wszystkich, uwielbia spacery, z psiakami dogaduje się dobrze, choć bywa namolny.  Jego nienachalna uroda powoduje, że jest wyjątkowy i uroczy.

Informacje na temat adopcji uzyskać można przez Facebooka, maila: adopcje@schronisko.pila.pl jak i telefonicznie  +48 500 805 499.

A jeśli ktoś chciałby nas wesprzeć podajemy dane do przelewu:

Fundacja Miluszków
Santander Bank Polska S.A.
34 1090 2590 0000 0001 4286 3507
Tytuł wpłaty „Darowizna”
IBAN:34109025900000000142863507
SWIFT: WBKPPLPP

Źródło: Schronisko dla Zwierząt w Pile

porzadki_w_miluszkowie1_01

porzadki_w_miluszkowie1_08 porzadki_w_miluszkowie1_02 porzadki_w_miluszkowie1_03 porzadki_w_miluszkowie1_04 porzadki_w_miluszkowie1_05 porzadki_w_miluszkowie1_06 porzadki_w_miluszkowie1_07