Porzucek o dofinansowaniach w sport i w strażaków

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek cieszy się i gratulował, że gmina Szydłowo skutecznie aplikowała o środki na dofinansowanie budowy hali z rządowego programu Olimpia. Jest to kwota ponad 2 milionów złotych. Już niebawem dzieci ze szkoły podstawowej w Starej Łubiance i sportowcy z całej gminy będą mieli całoroczny obiekt ze sztuczną nawierzchnią. O tym fakcie  i nie tylko poseł ziemi pilskiej poinformował na konferencji prasowej, która odbyła się 29 maja  2023 r.

Również dofinansowanie trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych z północnej Wielkopolski z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

– Bardzo wiele jednostek z powiatu pilskiego uzyskało to dofinansowanie np. OSP Szydłowo., OSP Kaczory, OSP Dziembowo , czy  OSP Osiek nad Notecią. Są również jednostki z powiatu złotowskiego m.in. OSP w Jastrowiu. Generalnie mówimy o kwocie wsparcia w granicach od 7 do 10 tys. złotych. Te pieniądze pozwolą strażakom zakupić dodatkowy sprzęt – mówi Marcin Porzucek, poseł PIS Po zakończonych ostatnich obradach Sejmu cieszę się, że mamy już jako stały punkt budżetowy czternastą emeryturę. To jest ten dodatek, który pobiera kilkanaście milionów Polaków. Są to na pewno ważne środki potrzebne w budżecie domowym tych osób. Opozycja mówiła najpierw, że to jest niepotrzebne potem, że potrzebne, ale czemu tego nie ma na stałe. A dziś mamy to już na stałe i za kilka miesięcy będzie to wypłacane seniorom w całym kraju – dodaje poseł ziemi pilskiej.

(SE)

porzucek_o_dofinansowaniu

porzucek_o_dofinansowaniu_02 porzucek_o_dofinansowaniu_03