Porzucek o rządowym wsparciu dla Szpitala Specjalistycznego w Pile. Będzie nowa karetka | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Porzucek o rządowym wsparciu dla Szpitala Specjalistycznego w Pile. Będzie nowa karetka

  Dzięki wsparciu wojewody wielkopolskiego nowa karetka niebawem trafi do Szpitala Specjalistycznego w Pile – taką wiadomość przekazał 26 września na konferencji prasowej poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek w towarzystwie Adama Bogrycewicza, przedstawiciela Wojewody Wielkopolskiego w radzie społecznej pilskiego szpitala. Nowe karetki odświeżą tabor szpitali powiatowych w Jarocinie, Pile i Turku, a wyposażenie pozwoli realizować zadania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego na najwyższym poziomie. Zakup pojazdów pozwoli odciążyć budżety starostw oraz podmiotów leczniczych.

  - Jak wiemy Szpital Specjalistyczny w Pile jest placówką podległą samorządowi powiatowemu. Natomiast uważamy, że naszym obowiązkiem, jako parlamentarzystów jest wspieranie ze środków centralnych tę pilską placówkę zdrowia, która nie leczy tylko osób z naszego powiatu, ale też osoby z innych powiatów. Dziś wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podpisała umowę na dofinansowanie zakupu karetki dzięki mojej poprawce do budżetu państwa. 250.000 zł ze środków centralnych trafi na zakup tej karetki dla pilskiego szpitala. Mam nadzieję, że pojazd pojawi się w tym roku i zastąpi ten najbardziej wysłużony. Rada powiatu zabezpieczyła na ten cel ponad 62.000 zł. Przypomnę, że w ubiegłym roku dzięki naszym działaniom doprowadziliśmy do tego, że blisko 2 mln zł trafiło na kardiologię. A to nie koniec pieniędzy na wsparcie dla pilskiego szpitala. O szczegółach powiem za jakiś czas – mówi poseł PiS Marcin Porzucek. - Przy okazji muszę odnieść się do konferencji polityków z PO. Takich gruszek na wierzbie, jakie oni obiecują to myślę, że nikt nie jest taki naiwny by uwierzyć w ich obietnice Wszyscy pamiętamy, kto rządził w powiecie pilskim w 2014 r, kto rządził miastem, kto był marszałkiem, kto był premierem, kto był prezydentem. Platforma Obywatelska kilka lat temu miała wszystkie najważniejsze stanowiska samorządowe i krajowe. PO doprowadziła ten szpital, przy którym stoimy w Pile do ruiny i który ma olbrzymie kłopoty finansowe. Rok 2013 pilski szpital zamknął stratą w wysokości prawie 6 milionów złotych. Cieszę się, że dobre zarządzanie tą placówka te wyniki poprawia. Od lat współpracuję ponad politycznymi podziałami.

  W ramach podpisanych umów, wojewoda przekaże na zakup karetek łącznie 850 000 zł. W województwie wielkopolskim, w ramach PRM, funkcjonuje 118 karetek (81P i 37S).

  (SE)

  porzucek_o_rzadowym00

  porzucek_o_rzadowym02 porzucek_o_rzadowym01