Porzucek obiecuje nowy stadion żużlowy po zwycięskich wyborach!

Czy żużlowcy i kibice doczekają się modernizacji stadionu przy ulicy Bydgoskiej w Pile? Jest na to duża szansa. Może nie Motoarena jak w Toruniu czy nowoczesny obiekt Orła w Łodzi, ale kameralny nowoczesny obiekt na 5 tysięcy widzów obiecuje po zwycięskich wyborach poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek, który jest jednym z kandydatów na urząd prezydenta Piły. Jeśli obietnicy nie zrealizuje w przeciągu 5 lat deklaruje, że nie wystartuje za pięć lat w kolejnych wyborach.

– Wiemy jak poważną sprawą dla tysięcy pilan i mieszkańców naszego regionu jest żużel. Chciałbym złożyć dwie ważne deklaracje. Żużel to sport, ale też miejsce spotkań, spędzania wolnego czasu i świętowania zwycięstwa swojej drużyny. Jeśli zostanę prezydentem Piły, to w najbliższej kadencji – w ciągu pięciu lat – powstanie nowy stadion żużlowy – częściowo zadaszony, na 5 tysięcy widzów dla Piły za kwotę ok. 30 milionów złotych. Jestem po rozmowie z ministrem sportu, Witoldem Bańką. Ministerstwo jest gotowe dołożyć do 50% wartości tej inwestycji a resztę ok. 15 milionów przekaże miasto. Modernizacja dotyczy obecnego obiektu dla żużlowców, ale z tego starego stadionu niewiele by zostało. Możemy mówić o nowym obiekcie w tym miejscu dla żużlowców i kibiców speedwaya. Uważam, że stać Piłę, aby miała swoją wizytówkę. Tą wizytówką może być ten nowy stadion –mówi Marcin Porzucek, kandydat PiS na prezydenta Piły. – Jeżeli po moich zwycięskich wyborach do 2023 roku ten stadion nie będzie gotowy, to ja już więcej na urząd prezydenta Piły kandydować nie będę. Jeśli nie zostanę wybrany na prezydenta Piły a moja inicjatywa zostanie przejęta przez kogoś innego, kto wygra wybory prezydenckie i będzie się dobrze rozmawiało to będę wspierał tą inicjatywę. Moim marzeniem jest, aby po modernizacji tego obiektu była Ekstraliga i żeby pilski klub powrócił do sukcesów sprzed wielu lat.

Kandydat na Prezydenta Piły deklarował na poniedziałkowej konferencji prasowej, że jeżeli drużyna wystartuje w rozgrywkach 2 ligi żużlowej to miasto po jego zwycięskich wyborach zapewni środki finansowe na żużel w Pile. Być może uda się pozyskać dużego sponsora tak, jak np. w przypadku siatkarek dzięki posłowi Grzegorzowi Piechowiakowi.

Modernizacja stadionu mogłaby ruszyć w przyszłym roku od projektu i zabezpieczenia środków finansowych na inwestycję.  Sama budowa miałaby się rozpocząć w 2020 roku i potrwałaby przynajmniej dwa lata, tak, aby w 2023 roku można było rozgrywać zawody. Jednak trzeba mieć świadomość, że jeśli modernizacja ma być szybka to trzeba się liczyć, że drużyna przez jakiś czas nie będzie mogła rozgrywać meczów i trenować w Pile.

Sebastian Daukszewicz

porzucek_obiecuje00

porzucek_obiecuje07 porzucek_obiecuje01 porzucek_obiecuje02 porzucek_obiecuje03 porzucek_obiecuje04 porzucek_obiecuje05 porzucek_obiecuje06