Porzucek: „PO w bezpardonowy sposób atakuje Prawo i Sprawiedliwość, i Wojewodę”

Kilka godzin po ostatniej poniedziałkowej konferencji prasowej lokalnych polityków Platformy Obywatelskiej, którzy mówili o tym, że Wojewoda z nadania PiS próbuje pozbawić mandatu radnych wybranych w demokratycznych wyborach, głos w tej sprawie zabrał Poseł ziemi pilskiej z PiS Marcin Porzucek.

Poseł przypomniał, że podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu w Pile radni powiatowi PiS, wykazując się wielką empatią wobec radnego PO, wstrzymali się od głosu w sprawie przyjęcia do porządku obrad wniosku wojewody o wygaszenie mandatu szefa klubu radnych PO.

– Sprawa dotyczy radnego powiatu pilskiego, który jednocześnie sprawuje funkcję głównego administratora Domu Opieki Społecznej w Pile, podlegającego pod samorząd powiatowy.  Wojewoda zajął się sprawą, a my o tym nie wiedzieliśmy. Dowiedzieliśmy się o tym, kiedy przewodniczący Kazimierz Wasiak chciał wprowadzić ten punkt pod obrady sesji powiatu.  Radni Prawa i Sprawiedliwości zachowali się z wielkim sercem wobec pana Martenki, który wnosił, aby tego nie robić, bo musi się przygotować Nasi Radni postanowili, że dadzą mu czas na przygotowanie się do sesji nadzwyczajnej – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek. – Dobroć naszych radnych spotkała się w poniedziałek rano z ripostą pani Marii Janyski, Mieczysława Augustyna i Piotra Głowskiego, którzy w bezpardonowy sposób atakują Prawo i Sprawiedliwość oraz pana wojewodę.  Takich spraw jest bardzo wiele w kraju. Dziwię się postawie senatora Augustyna, że zamiast szukać prawdy, szuka dziwnych teorii i atakuje Wojewodę, który wypełnia swoje obowiązki. Ja pytany niedawno, co sądzę na ten temat, odpowiadałem, że nie chcące tego komentować, poczekajmy na to, co ustalą służby pana Wojewody. Ustaliły to, co ustaliły, czyli że ten mandat powinien być wygaszony – kontynuuje poseł Porzucek. – Oczekuję, że radni PiS podczas nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu w Pile nie będą myśleć już z sercem – choć to jest szczytne, a podejmą konkretne decyzje i przychylą się do wniosku pana Wojewody. Oczywiście pan Martenka ma szansę do wytłumaczenia się i tego głosu mu nie odbieramy. Jest też druga sprawa, jeśli chodzi o mandat radnego miejskiego, ale w tym przypadku została utworzona komisja, która zajmie się tym tematem – puentuje Marcin Porzucek.

Podczas konferencji Marcin Porzucek, Poseł na Sejm RP, zachęcał rodziców, aby zajrzeli na stronę Ministerstwa Edukacji Narodowej www.men.gov.pl , na której można znaleźć biuletyn, w którym są zamieszczone informacje, mówiące jak ma wyglądać reforma oświaty.

(SE)

Porzucek_po_atakuje000

porzucek_po_atakuje01 porzucek_po_atakuje00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *