Pościg zakończony zatrzymaniem 38-latka

Funkcjonariusze pilskiego Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili pościg za 38-letnim mężczyzną, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Przy zaangażowaniu wielu sił Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Chodzieży sprawca został zatrzymany.

W ubiegłą niedzielę (20 grudnia br.), przed godziną 18 funkcjonariusze WRD Komendy Powiatowej Policji w Pile patrolując DK nr 11 zauważyli pojazd marki VW Passat, który popełnił kilka wykroczeń drogowych. Podczas próby zatrzymania pojazdu przez policjantów, kierowca podjął ucieczkę. Nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania.

Oficer dyżurny przekazał informację do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, skąd zostało zadysponowane wsparcie kolejnych patroli. W pewnym momencie kierowca VW Passata stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny nasyp oraz kontynuował ucieczkę pieszo przez las. Zaangażowanie wielu pilskich oraz chodzieskich policjantów, w tym także przewodnika z psem tropiącym przyczyniło się do ustalenia miejsca ukrywania się mężczyzny oraz jego zatrzymania.

Powodem ucieczki 38-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego przede wszystkim był fakt, iż był on poszukiwany do odbycia kary 171 dni pozbawienia wolności. Wstępne badania wykazały, że mężczyzna kierował pod wpływem amfetaminy. Okazało się także, że jego samochód nie posiadał rejestracji oraz ubezpieczenia.

Teraz mężczyźnie grozi kara dodatkowych 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile

poscig_zakonczony

poscig_zakonczony_02