Poseł Adam Luboński ogłosił start w wyborach na prezydenta Piły

Piła to jego dom. A każdy dom potrzebuje gospodarza, który o niego dba. O tym jak to zrobić wie poseł Polski 2050  Adam Luboński, który również zamierza ubiegać  się o fotel prezydenta Piły. Wierzy on, że miasto powinno być zarządzane przez Was – mieszkańców, a nie przez partie polityczne. Trzecia Droga, która wystawia kandydaturę Lubońskiego zamierza wystawić również większości kandydatów  bezpartyjnych do rad powiatu i miasta. Ma to być silna i zwarta drużyna, która chce działać dla mieszkańców.

 

Kandydaturę Adama Lubońskiego  przedstawiono w środę 14 lutego podczas konferencji prasowej. Kandydat na urząd prezydenta jest  przekonany, że mieszkańcy są prawowitymi gospodarzami miasta, dlatego chcę dać im  głos i szansę na aktywne uczestnictwo w życiu społeczności lokalnej. Ponadto chce odpartyjnić Piłę.

 

– Będziemy stawiać na przedsiębiorczość, konsultacje społeczne oraz sport. Jako kandydat na prezydenta Piły będę walczył o to, żeby zakończyć brak porozumienia, miastem i powiatem. Trzecia Droga jest dziś tą wspólną drogą do tego, aby ten mur rozwalić. Aby podjąć dialog i by wspólnie miasto i powiat tworzyły jedność. Chcemy w Pile chcemy doprowadzić do wznowienia dialogu społecznego. Bardzo ważne jest ponowne powołanie rad osiedli. Dziś na dziewięć osiedli mamy tylko cztery rady. To nie partia polityczna ma rządzić miastem a głosem doradczym mają być mieszkańcy. Dlatego będę dążył do tego, by powstały także rady seniorów, przedsiębiorców i młodzieży, abyście Wy mogli wpływać na rozwój Piły. To głos społeczny ma Radzie Miasta  dawać pomysły na rozwój miasta. Razem możemy stworzyć Piłę, o której marzymy – mówi poseł Adam Luboński, kandydat na prezydenta Piły.

 

Pozytywnie o pilskim parlamentarzyście z Polski 2050 wypowiada się jego kolega z ław sejmowych Krzysztof Paszyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego, z którym startował ostatnio z jednej listy wyborczej, jako Trzecia Droga.

 

– Od niedawna parlamentarzysta, ale przebojem wszedł do życia parlamentarnego. Pokazał aktywność na arenie sejmowej, ale przede wszystkim w Pile i w regionie licznymi inicjatywami oraz dużą aktywnością. To, co jest jego największym walorem posła Adama Lubońskiego jest bardzo dobry kontakt i rozpoznanie pilskiego środowiska. Jako przedsiębiorca dobrze zna realia gospodarcze zarówno Piły, jak i regionu. Doskonale wie, że to od przedsiębiorców, od ich sytuacji, od warunków, jakie im będą stwarzane w Pile będzie zależał rozwój gospodarczy. To też działacz sportowy z wieloma sukcesami. Jego doświadczenie i droga życiowa są doskonałą rekomendacją do pełnienia tej funkcji w służbie mieszkańców Piły. Życzę Adamowi i wszystkim pilanom by 7 kwietnia został Prezydentem i wprowadził do zarządzania miastem aktywność, energię i otwartość na drugiego człowieka, z których jest znany – dodaje poseł Krzysztof Paszyk.

 

Wybory samorządowe w 2024 roku odbędą się odbędą się 7 kwietnia. Druga tura wyborów zaplanowana jest na 21 kwietnia 2024 r.

 

(SE)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *