Poseł Marcin Porzucek kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Piły. Znamy też liderów list wyborczych

Kampania samorządowa nabiera coraz większego tempa. 5 marca 2024 r. na konferencji prasowej poznaliśmy kolejnego kandydata, który ubiega się o funkcję prezydenta miasta Piły. Tą osobą jest Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, dla którego nie jest to pierwsze podejście do walki o ten urząd. „Jesteśmy na tak” – pod tym hasłem PiS idzie do tegorocznych wyborów samorządowych. 

 

– Zgodnie z decyzją Prawa i Sprawiedliwości będę kandydatem w najbliższych wyborach  na prezydenta Piły. Myślę, że czas na zmiany po kilkunastu latach rządów naszych oponentów. Piła na pewno potrzebuje świeżości, nowego spojrzenia, a także tego, by szanować różne środowiska polityczne. Będziemy rozmawiać także o tym, aby wśród wiceprezydentów nie było przedstawicieli, tylko jednego środowiska – tego zwycięskiego, ale także przedstawiciele innych obozów politycznych. Przez ostatnie lata mamy hegemonię jednego obozu i nie sądzę, aby to było najlepsze dla Piły. Dostrzegamy pewne zużycie tej władzy i warto, aby w Pile dokonała się zmiana. Gdy zostanę prezydentem to moim priorytetem  będzie  również realizacja zaplanowanych inwestycji – mówi Marcin Porzucek, kandydat PiS na prezydenta Piły. – Nasze pełne listy do Rady Miasta Piły, do Rady Powiatu Pilskiego to połączenie doświadczenia z młodością. Chcemy by tak  postrzegano Prawo i Sprawiedliwość. „Jesteśmy na TAK” to nasze ogólnopolskie hasło, które prezentujemy w wyborach samorządowych. Chcemy wykorzystać potencjał samorządów. Chcemy, aby samorządy mogły nadal korzystać ze środków rządowych, programów inwestycyjnych – dodaje poseł ziemi pilskiej.

 

Na liście PiS do Rady Miasta Piły liderami są: Gabriela Milska, Anna Solarska, Maria Miler i Przemysław Jarecki.

 

Natomiast „jedynkami” do Rady Powiatu Pilskiego są: Magdalena Zgiep-Porzucek, Arkadiusz Kubich, Krzysztof Sadowski, Teresa Strzelecka, Zdzisława Bosak-Kawa, Piotr Holc i Adam Buczyński.

 

Natomiast na listach wyborczych nie znajdą Państwo trójki radnych Rady Miasta Piły, którzy w obecnej kadencji byli w Klubie Radnych Prawo i Sprawiedliwość. A są to: Mieczysław Karpiński, Grzegorz Płachta i Tomasz Słoboda – przewodniczący klubu. Wystartują oni ze stowarzyszenia OdNowa.

 

Oczywiście, jak to przy okazji wyborów bywa,  jest  planowana  wizyta któregoś z czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości, który spotka się na spotkaniu otwartym z mieszkańcami.

 

(SE)