Poseł Porzucek apeluje do prezydenta Piły w sprawie odcinka alei Niepodległości

W marcu 2019 r. w Pile odbyła się wizja lokalna związana z przebudową al. Niepodległości do skrzyżowania z al. Wyzwolenia, z udziałem m.in. posła na Sejm Marcina Porzucka i zastępcy prezydenta Piły Krzysztofa Szewca. Były ambitne plany odnośnie tej inwestycji, ale jej nadal brak. Jak się okazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wciąż czeka na dokumentacje z Urzędu Miasta Piły. Jeśli ją dostanie inwestycja mogłaby ruszyć.

– Aleja Niepodległości to jedna z najważniejszych dróg nie tylko w Pile, ale także w powiecie pilskim, będąca w dyspozycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak Państwo wiecie w wyniku mojej poprawki do budżetu państwa udało się już zrealizować modernizację fragmentu tej ulicy, w okolicy Starostwa Powiatowego. Dalszy fragment od Mostów Królewskich z al. Wyzwolenia czeka na dalszą modernizacje. Mniej więcej rok czasu temu szliśmy tym odcinkiem m.in. z przedstawicielem GDDKiA, wiceprezydentem Piły i ustaliliśmy, że miasto zabezpieczy dokumentację na tą inwestycję z wszelkimi uwagami, jakie chcą wnieść. Liczyłem, że uda się to zrobić w przeciągu trzech miesięcy, potem, że w przeciągu sześciu miesięcy, monitorowałem to u pana wiceprezydenta Szewca, a także po wyborach w UM Piły odbyło się spotkanie z parlamentarzystami, na którym usłyszałem, że jest wola, aby ta inwestycja powstała. Niestety bez dokumentacji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która jest gotowa, nie ruszy z tą inwestycą. Gdzie ona jest. Proszę pana prezydenta, aby ta dokumentacja została przekazana do GDDKiA. Błąd, który już nie wróci to przetargi, które można było dobre zrobić pod koniec zeszłego roku. Boję się, że jak ruszy wiosenna fala przetargów to ceny znów będą wysokie. Apeluję – niech miasto jak najszybciej zobowiąże się do tego, co obiecało – mówił na konferencji prasowej Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł ziemi pilskiej także poinformował, że cała trasa S11 zostanie zrealizowana w przyszłej perspektywie unijnej To jasna deklaracja ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, wcześniej o priorytetowej roli tej drogi mówił premier Mateusz Morawicki. Mimo różnicy zdań o przebiegu tej drogi, wszystko idzie zgodnie z planem. Według posła Porzucka rząd Prawa i Sprawiedliwości nadrabia zaniedbania poprzedniego rządu w temacie tej inwestycji.

(SE)

posel_porzucek_apeluje1_01

posel_porzucek_apeluje1_09 posel_porzucek_apeluje1_02 posel_porzucek_apeluje1_03 posel_porzucek_apeluje1_04 posel_porzucek_apeluje1_05 posel_porzucek_apeluje1_06 posel_porzucek_apeluje1_07 posel_porzucek_apeluje1_08