Postaw na profilaktykę!

postaw_na_profilaktyke

Ruszają spotkania środowiskowe dla pań – mieszkanek powiatu pilskiego, poświęcone profilaktyce nowotworu piersi.

Ich celem jest zwiększenie świadomości prozdrowotnej w zakresie zapobiegania nowotworowi sutka. Podczas spotkań panie uzyskają informacje na temat statystyk i czynników występowania nowotworu piersi oraz metod profilaktyki. Można będzie również dowiedzieć się, dlaczego zastosowanie samobadania piersi, wykonywanie badań USG oraz mammografii daje nam szansę wczesnego wykrycia niepokojących zmian oraz szybkiej interwencji leczenia.

Spotkania odbędą się w każdej gminie naszego powiatu. Poprowadzi je lekarz specjalista ze Szpitala Specjalistycznego w Pile. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania.

Osoby, które przyjdą na spotkania, będą mogły również zapisać się na bezpłatne badania w kierunku nowotworu piersi, nowotworu jelita grubego oraz nowotworów płuc i oskrzeli. Spotkania organizowane są bowiem w ramach projektu „Poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu na obszarze powiatu pilskiego – profilaktyka chorób nowotworowych”, realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Pile i pilski Szpital Specjalistyczny. W ramach programu mieszkańcy naszego powiatu mogą skorzystać z bezpłatnych badań w kierunku nowotworów płuc i oskrzeli, nowotworu jelita grubego nowotworu sutka. Projekt zakłada przebadanie 2500 osób z całego powiatu. Powiat Pilski pozyskał na ten cel ponad 2,2 mln zł z Programu Operacyjnego PL13 – Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz z budżetu państwa.

Szczegółowe informacje na temat projektu, badań i spotkań środowiskowych można uzyskać pod nr tel. 67 210 9315 lub 67 210 62 06 oraz na stronie internetowej www.zdrowie.powiat.pila.pl

Harmonogram spotkań poświęconych profilaktyce nowotworu piersi

– Gmina Białośliwie, 10 czerwca (środa), Gminny Dom Kultury w Białośliwiu, ul. Podgórna 47, godz. 16.30

– Gmina Wyrzysk, 12 czerwca (piątek), Szkoła Podstawowa w Wyrzysku, ul. Parkowa 8, godz. 17.00

– Gmina Kaczory, 15 czerwca (poniedziałek), Gminny Ośrodek Kultury w Kaczorach, ul. Dworcowa 23, godz. 16.30

– Miasteczko Krajeńskie, 16 czerwca, (wtorek) Świetlica Wiejska w Brzostowie, Brzostowo 78, godz. 17.00

– Gmina Szydłowo, 18 czerwca (czwartek), Świetlica Wiejska w Starej Łubiance, ul. Parkowa, godz. 17.00

– Gmina Łobżenica, 23 czerwca, (wtorek), Gminne Centrum Profilaktyki i Aktywności Społecznej w Łobżenicy, ul. Złotowska 16 A, godz. 17.00

– Gmina Ujście, 24 czerwca (środa), Ujski Dom Kultury, ul. Czarnkowska 32, godz. 17.00

– Gmina Wysoka, 25 czerwca (czwartek), Urząd Miasta i Gminy w Wysokiej, plac Powstańców Wlkp. 20/21, godz.16.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *