Poszukiwania osoby zaginionej

13 lipca 2020r. strażacy OSP oraz z JRG PSP Chodzież wzięli udział w akcji poszukiwawczej w okolicach miejscowości Zbyszewice. Pierwszy zastęp straż pożarnej wyjechał do akcji na prośbę Policji o godzinie 10:11 i był to specjalistyczny sprzęt w postaci łodzi motorowej w celu przeszukania brzegu jeziora Zbyszewickiego w związku z poszukiwaniami osoby zaginionej.

Kolejne zastępy straży pożarnej dysponowane były zgodnie z prośbą kierującego akcją poszukiwawczą z Policji – łącznie do zdarzenia wyjechało 6 zastępów OSP i PSP (19 strażaków).

Skoordynowane działania ratowników ze straży pożarnej polegały na przeszukiwaniu wspólnie z policjantami oraz wolontariuszami terenów (m.in. pól upraw rolnych, nieużytków, zarośli) i akwenów wodnych w okolicach miejscowości Zbyszewice. Działania poszukiwawcze wspomagał policyjny dron oraz sąsiedzi osoby zaginionej. Osoba zaginiona (starsza kobieta) została znaleziona przytomna w zaroślach niedaleko plaży nad jeziorem Zbyszewickim.

W działaniach poszukiwawczych trwających ponad 6 godzin udział wzięło 19 strażaków z JRG PSP w Chodzieży, OSP KSRG Margonin, OSP Próchnowo, OSP Dziewoklucz, OSP KSRG Szamocin oraz 50 policjantów.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: dh Szymon Stypka OSP Margonin

poszukiwania_osoby1_01

poszukiwania_osoby1_04 poszukiwania_osoby1_02 poszukiwania_osoby1_03