Poszukiwany dobrowolnie wydał narkotyki policjantom

poszukiwany_dobrowolnie

W trakcie patrolu targowiska miejskiego pilscy policjanci rozpoznali poszukiwanego mężczyznę. Podczas zatrzymania 27-latek postanowił dobrowolnie wydać policjantom narkotyki, które ukrył w kurtce. Poszukiwany ostatecznie na ponad rok czasu trafił do Zakładu Karnego w Czarnem. Teraz grozi mu dodatkowa kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

26 grudnia br. policjanci z Wydziału Patrolowo-Intrwencyjnego kontrolowali rejon targowiska miejskiego w Pile. W pewnym momencie zauważyli dwóch rozmawiających ze sobą mężczyzn. W związku z tym, że jedne z nich miał już w przeszłości konflikt z prawem funkcjonariusze bez problemu rozpoznali, że jest to poszukiwany 27-latek z gminy Kaczory.

Podczas legitymowania mundurowi wezwali mężczyznę do wydania zabronionych rzeczy. Wtedy poszukiwany dobrowolnie wyciągnął z kurtki zawiniętą w folię białą substancję i przekazał ją policjantom. Po późniejszych badaniach okazało się, że jest to amfetamina o wadze ponad 2 gramów. Ostatecznie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a w dalszej kolejności na rok i cztery miesiące do Zakładu Karnego w Czarnem.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grożą dodatkowe 3 lata pozbawienia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile