Potrzebowali pieniędzy na rozrywkę

potrzebowali_na_rozrywkę

Policjanci z Piły zatrzymali na gorącym uczynku nastolatka, który wyrwał torebkę starszej kobiecie. Okazało się, że nie była to jego pierwsza kradzież. Łupem dzielił się z dwójką znajomych. Zrabowane pieniądze nieletni wykorzystali na podróż do Poznania i rozrywkę. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

26 maja br. dyżurny pilskiej Policji otrzymał zgłoszenie o napadzie na seniorkę. Na miejsce natychmiast zostali skierowani kryminalni oraz patrole prewencji i ruchu drogowego. Jak ustalili, 81-letnia pilanka w drodze do sklepu została napadnięta przez nieznanego młodego mężczyznę. Ten wyrwał kobiecie torebkę i uciekł. Dzięki współpracy patroli różnych wydziałów, sprawca został zatrzymany po krótkim pościgu. Okazało się, że nieletni, może mieć związek ze sprawą podobnej kradzieży z początku maja tego roku.

Sprawą zajęli się również policjanci z Referatu ds. Nieletnich. Ustalili, że 15-latek wpadł na pomysł wspólnie z 16-letnim kolegą i koleżanką. Chłopak po wyrwaniu torebki i zdobyciu pieniędzy dzielił się ze znajomymi. Po pierwszej kradzieży wspólnie pojechali do Poznania. Tam wydali większość zrabowanej gotówki na zakupy w galeriach. Przy następnej próbie nieletni został zatrzymany. Jego znajomi również nie unikną odpowiedzialności. Dwie torebki oraz część skradzionego mienia zostały odzyskane.

Zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Pile, który zadecyduje o dalszych losach nieletnich.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile