Potwierdzone dobre umiejętności strażaków z chodzieskiej komendy

30 października 2014r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży odbył się egzamin potwierdzający posiadanie tytułu ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP).

Przewodniczącym komisji egzaminacyjnej był Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego Służby Państwowej Straży Pożarnej województwa wielkopolskiego rat. med. mł. kpt. Jacek Chełstowski z KW PSP w Poznaniu. W skład komisji weszli również funkcjonariusze KP PPS w Chodzieży: młodszy inspektor mł. asp. Krzysztof Zawistowski oraz Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego Służby Państwowej Straży Pożarnej powiatu chodzieskiego st. sekc. Tomasz Górniak. Egzamin teoretyczny i praktyczny zaliczyło 25 pracowników chodzieskiej komendy, a wśród wyróżnionych był sam Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży bryg. Przemysław Skonieczny, który część teoretyczną napisał najszybciej i to w dodatku bezbłędnie.

Zdany egzamin przez chodzieskich strażaków to kolejny dowód na profesjonalizm i gotowość do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w ramach ratownictwa medycznego.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. Leszek Naranowicz

potwierdzone_dobre_umiejetnosci10

potwierdzone_dobre_umiejetnosci11