Powiat Chodzieski. Odpowie za złamanie zakazu sądowego i nie tylko | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Powiat Chodzieski. Odpowie za złamanie zakazu sądowego i nie tylko

  powiat_chodzieski_odpowie

  Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu chodzieskiego, który złamał sądowy zakaz. Nie jest to jedyne przestępstwo, jakiego się dopuścił. Teraz za rażące lekceważenie porządku prawnego odpowie przed sądem. Grozi mu kilka lat więzienia.

  W niedzielny wieczór chodzieska Policja otrzymała zgłoszenie o jadącym motorowerem, prawdopodobnie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie. Jego styl jazdy miał wskazywać na podejrzenie kierowania pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast wysłano patrol ruchu drogowego, który w miejscowości Ostrówki zauważył motorowerzystę i zatrzymał go do kontroli. Wyczuwalna silna woń alkoholu, bełkotliwa mowa jednoznacznie wskazywały, że ów kierowca jest pijany. Badanie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Na domiar złego, okazało się, że w systemie widnieje informacja, iż ma aktywny dożywotni, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

  55-latek za przestępstwa, których się dopuścił, odpowie przed sądem. Grozi mu surowa kara.

  KPP Chodzież