Powiat Chodzieski. Policjanci podsumowali okres świąteczny

Corocznie Policja w całym kraju w okresie świąt Wielkanocnych prowadzi zintensyfikowane działania służące zapewnieniu bezpieczeństwa. Tak było i tym razem. Na drogi powiatu chodzieskiego wyjechało więcej niż zwykle patroli policyjnych. Z jednej strony miały one dbać o bezpieczeństwo osób podróżujących poprzez między innymi eliminowanie z dróg nietrzeźwych oraz będących pod wpływem zabronionych substancji kierowców, czy chociażby studzenie zapędów tych, którzy przekraczają dopuszczalne prędkości. W miastach policjanci dbali o zapewnienie porządku publicznego.

 

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali 5 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości do odbycia zasądzonych kar. W trakcie świątecznego weekendu doszło do 1 wypadku drogowego i 3 niegroźnych kolizji. Policjanci chodzieskiej „drogówki” podczas licznych kontroli drogowych ujawnili 87 wykroczeń w ruchu drogowym, zatrzymali 3 dowody rejestracyjne oraz 1 uprawnienia do kierowania. Oczywiście nie obyło się bez różnego rodzaju interwencji.

 

Podczas wielkopolskiej akcji „Trzeźwość”, która miała miejsce dzisiaj w godzinach rannych, policjanci chodzieskiej „drogówki” zbadali trzeźwość 760 kierowców. Dwóch spośród nich niestety wyjechało na drogi naszego powiatu po spożyciu alkoholu. W związku z tym zatrzymano im uprawnienia do kierowania. Oczywiście poniosą oni zasłużoną karę.

 

KPP Chodzież