Powiat Chodzieski. Policjanci z profilaktyką na Dożynkach Gminno-Parafialnych

W sobotę, 19 sierpnia br. chodzieska Policja uczestniczyła w imprezie plenerowej – Dożynkach Gminno-Parafialnych w Milczu. Dla mundurowych to wyśmienita okazja do przekazania ważnych informacji o szeroko pojętym bezpieczeństwie oraz promowania zawodu policjanta.

Odwiedzający stoisko mogli zapoznać się z pracą policjantów i sprzętem wykorzystywanym przez nich w codziennej służbie. Dzieci brały udział w grach i zabawach związanych z bezpieczeństwem. Na seniorów czekały ulotki dotyczące metod oszukiwania osób starszych, zaś dla rodziców przygotowano walizkę narkotykową, by poszerzyć ich wiedzę w tej materii.

W sobotę policjantki i policjanci z chodzieskiej komendy na zaproszenie organizatorów wystawili stoisko profilaktyczne. Podczas rozmów z dziećmi i młodzieżą przestrzegali przed różnego rodzaju zagrożeniami. Funkcjonariusze tłumaczyli, jak w bezpieczny sposób spędzać czas nad wodą. Przy okazji zachęcali do udziału w konkursie Artystyczny przeWODNIK, który został przygotowany przez KGP oraz Fundację PZU w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Z uwagi na fakt, iż wakacje są czasem, kiedy na młodych ludzi czyha wiele niebezpieczeństw, a pokusa spróbowania czegoś nowego jest na tyle duża, że niekiedy prowadzi do niebezpiecznych sytuacji, stąd też policjanci omawiali między innymi temat dotyczący dopalaczy, które swoje żniwo zbierają właśnie w okresach przerw od nauki. Wśród podejmowanych tematów pojawiły się także te, dotyczące bezpieczeństwa na drodze czy w sieci.

Dla osób starszych i seniorów przygotowano materiały profilaktyczne w postaci broszur, ulotek, elementów odblaskowych, a także walizkę z atrapami substancji uzależniających, która oprócz imitacji środków zabronionych jest wyposażona w różnego rodzaju przedmioty wykorzystywane przez młodzież do zażywania takich substancji. To obrazuje rodzicom, ale także dziadkom, na co w zwrócić uwagę, jeśli mamy podejrzenia, że dziecko sięga po jakieś zabronione specyfiki.

Ci, którzy postanowili oznakować swój jednoślad, mogli to zrobić w ramach usługi WIBEROO Wielkopolski Bezpieczny Rower.

Udział w dożynkach był okazją do promowania zawodu policjanta. Zainteresowani wstąpieniem do naszej formacji otrzymali od policjantów informacje na temat procesu rekrutacyjnego do Policji, wysokości uposażenia oraz innych świadczeń, jakie przysługują policjantom.

KPP Chodzież

powiat_chodzieski_policjanci

powiat_chodzieski_policjanci_02 powiat_chodzieski_policjanci_03 powiat_chodzieski_policjanci_04 powiat_chodzieski_policjanci_05 powiat_chodzieski_policjanci_06 powiat_chodzieski_policjanci_07 powiat_chodzieski_policjanci_08 powiat_chodzieski_policjanci_09 powiat_chodzieski_policjanci_10