Powiat chodzieski. Wypadek w miejscowości Strzelczyki

5 lutego 2021 roku o godzinie 14:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 191 w miejscowości Strzelczyki.

Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Szamocin, Policję oraz ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z droga gminną stoją dwa uszkodzone samochody osobowe. W pojazdach podróżowały cztery osoby, w tym kobieta w ciąży.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie w ciąży (wsparcie psychiczne i badanie urazowe). Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu kobiety nie zakwalifikował jej do hospitalizacji. Droga wojewódzka na czas działań była całkowicie zablokowana.

W działaniach trwających godzinę brało udział 5 zastępów straży pożarnej (16 strażaków), Policja oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz
KP PSP w Chodzieży

All-focus

All-focus