Powiat chodzieski. Wypadek w nocy

9 października 2022 roku przed godziną pierwszą w nocy Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało informację przez CPR o wypadku samochodu osobowego, który uderzył w słup energetyczny – w środku są zakleszczone osoby.  

Zadysponowano do zdarzenia, które miało miejsce w miejscowości Sokolec, zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz OSP KSRG Szamocin, OSP KSRG Lipa Nowy Dwór i OSP Lipia Góra.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy leży na boku w rowie. Słup energetyczny leży koło samochodu, linie na ziemi nie zerwane w oplocie gumowym. Samochodem osobowym podróżowały 4 osoby, z których 3 opuściły pojazd z pomocą osób postronnych. Czwarta osoba pozostawała w pojeździe, do której wykonano dostęp i ewakuowano z pojazdu. Sprawdzono za pomocą urządzenia pomiarowego zagrożenie prądem elektrycznym – urządzenia nie wykazały napięcia.

Dalsze działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pomocy poszkodowanym, którzy po przybyciu ambulansu PRM zostały zakwalifikowane do hospitalizacji.

W działaniach trwających trzy godziny brało udział 5 zastępów straży pożarnej w sile 21 strażaków, Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz Pogotowie energetyczne.

Opracowanie: bryg. Leszek Naranowicz (KP PSP Chodzież)
Zdjęcia: archiwum JRG PSP Chodzież

powiat_chodzieski_wypadek001

powiat_chodzieski_wypadek002