Powiat Chodzież. Postawa obywatelska godna pochwały

powiat_chodziez_postawa_obywatelska
W ubiegłym tygodniu obywatelską postawą wykazali się mężczyźni, którzy nie pozostali bierni, widząc pijanego kierowcę uciekającego z miejsca zdarzenia.

W środę 24 listopada przed południem dyżurny chodzieskiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na drodze pomiędzy Bukowcem a Wyszynami. Z relacji świadków wynikało, że młody mężczyzna najpierw stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, a następnie zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Widząc całą sytuację świadkowie, ruszyli za uciekinierem, ujęli go, a następnie przekazali w ręce policjantów, którzy dojechali na miejsce. Badanie trzeźwości 26-letniego kierowcy wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania oraz dowód rejestracyjny od pojazdu. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia. Kierowca odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej.

Instytucja obywatelskiego ujęcia jest uprawnieniem, które bez wątpienia zwiększa poczucie bezpieczeństwa w społeczności lokalnej. Dzięki takiemu zachowaniu sprawca przestępstwa nie pozostanie bez kary.

KPP Chodzież