„Powiat Pilski, jakiego NIE/znamy”- Konkurs fotograficzny

Celem konkursu jest dzielenie się wrażeniami, spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość, wrażliwością, oryginalnością ujęcia tematu, inwencją twórczą. Fotografia to forma artystycznego wyrazu, a jednocześnie jeden z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej. Chcemy w ten sposób pokazać miejsca mniej znane w Powiecie Pilskim, zaprosić także do odkrywania na nowo miejsc powszechnie znanych i zachęcić do podzielenia się indywidualnym spojrzeniem na nasz region. Jest to druga edycja konkursu, pierwsza odbyła się pod tytułem Piła jakiej NIE znamy.

Może Tobie uda się wykonać zdjęcie takiego miejsca, którego nikt jeszcze nie zna lub nie odkrył! Na zdjęcia czekamy do 31 maja 2016 roku, do godziny 12,00. Masz pytanie, zadzwoń – Tel. 601970679.Więcej na stronie internetowej: www.effata.of.pl

Organizatorami są /skład komisji/: Foto Grupa Twórcza przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych EFFATA, Powiat Pilski, Miasto i Gmina Łobżenica, Gmina i Miasto Ujście, Miasto i Gmina Wyrzysk, Miasto i Gmina Wysoka, Gmina Białośliwie, Gmina Miasteczko Krajeńskie, Gmina Szydłowo, LGD Krajna nad Notecią, Towarzystwo Miłośników Miasta Piły, Młodzieżowy Dom Kultury w Pile, Foto – ZARANEK, Foto – DANIEL, Foto – LABOR, FLESZ – komp, Firma WYPIG, OPUS Design, Firma ZODAN, Lasy Państwowe, Krzysztof Paszyk – poseł na Sejm RP, Księgarnia Jan LUS.

Regulamin Konkursu Fotograficznego pt. „Powiat Pilski, jakiego NIE/znamy”.

1. W Konkursie może wziąć udział każdy, kto fotografuje.

2. Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy wykonają fotografie wyłącznie w dniach między od 18 kwietnia do 31 maja 2016 roku.

3. Każdy z autorów może nadesłać dowolną ilość fotografii, w wersji papierowej, w formacie 21×30 /lub zbliżonym/. Dodatkowo przesłać fotografie w postaci elektronicznej o rozdzielczości minimum 5 MPX na adres e-mail: effata@wp.pl

4. Kryteria oceny prac przez Komisję: interpretacja tematu, pomysł, walory estetyczne, kadrowanie, kompozycja, jakość techniczna.

5. Fotografie prosimy opisać następująco: gdzie i kiedy zostało wykonane, imię i nazwisko autora, numer telefonu, dokładny adres do korespondencji, adres e-mail, /załączony formularz/.

6. Na fotografie czekamy do 31 maja 2016 roku, do godziny 12,00, które prosimy dostarczyć/przesłać na adres: Stowarzyszenie EFFATA, ul. W. Witosa 26/5, 64-920 Piła – z dopiskiem „Konkurs – Powiat Pilski, jakiego NIE/znamy”.

7. Rozstrzygnięcie konkursu – posiedzenie Komisji odbędzie się 31 maja 2016 roku, /Młodzieżowy Dom Kultur w Pile, ul. Okrzei 9/otwarcie wystawy nastąpi do 30 czerwca 2016 r.

8. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatorów. Decyzje jury są ostateczne.

9. Nagrody i wyróżnienia: I miejsce – Nagroda główna za fotografię w konkursie w wysokości 1000 zł, słownie: jeden tysiąc złotych. Przewidziano nagrody dodatkowe, wyróżnienia sponsorskie, okolicznościowe dyplomy, warsztaty, plener oraz nagroda publiczności, głosowanie poprzezwww.facebook.com – Konkurs Fotografii pt.: Powiat Pilski, jakiego NIE/znamy.

10. 30 fotografii laureatów konkursu zostanie pokazane na wystawie – wydane w formacie 70×50 cm. Fotografie laureatów konkursu zostaną nagrodzone i wystawione na pokonkursowej wystawie w Pile oraz Gmin Powiatu Pilskiego w terminie od czerwca 2016 do maja 2017 oraz opublikowane na stronie internetowej organizatora.

Artur Łazowy, Stowarzyszenie EFFATA

powiat_pilski_jakiego_nie_znamy00

powiat_pilski_jakiego_nie_znamy01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *