Powiat Pilski. Wypoczynek zimowy przebiegał prawidłowo i bezpiecznie

W okresie od 12.02 do 23.02.2024 r. na terenie powiatu pilskiego w elektronicznej bazie wypoczynku MEiN zarejestrowano 20 turnusów – zimowego wypoczynku, na których przebywało 620 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat. Przeprowadzono łącznie 26 kontroli przez przedstawicieli: Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży – 14 kontroli i Sekcji Higieny Żywności i Żywienia – 12 kontroli.

 

Przeprowadzono działania edukacyjne na temat zasad zdrowego stylu życia oraz bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego przez przedstawicieli: Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, Komendy Powiatowej Policji w Pile

 

Organizatorami wypoczynku zimowego były przede wszystkim: szkoły podstawowe, stowarzyszenia, kluby sportowe osoby fizyczne, osoby prawne. W czasie zorganizowanych ferii zimowych były prowadzone m.in zajęcia: sportowe, językowe, muzyczne, plastyczne, taneczne, programistyczne oraz wyjścia do kina, na basen, kręgielni, na lodowisko, na trampoliny.

 

Kontrole nie wykazały nieprawidłowości higieniczno-sanitarnych oraz technicznych. Organizatorzy wypoczynku zapewnili prawidłową opiekę medyczną oraz wychowawczą.

Wypoczynek zimowy przebiegał prawidłowo i bezpiecznie!

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile

Foto: Sebastian Daukszewicz