Powiat Wałecki. Bezpieczeństwo harcerzy i zuchów – kolejne kontrole obozów pod namiotami

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu wspólnie z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wypoczywającej w lasach pod namiotami kontrolują kolejne miejsca wypoczynku. Wypoczywających w obozie harcerskim nad jeziorem Łubianka wspólnie odwiedzili oprócz policjantów, nadleśniczy i strażacy.

 

Bezpieczeństwo to wspólna sprawa. Dlatego każdego roku w sezonie wakacyjnym służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, odwiedzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży zwłaszcza stacjonujących w obozach pod namiotami. Służby w ramach swoich kompetencji sprawdzają bezpieczeństwo na obozie.

 

Tym razem zuchów i harcerzy na trzy tygodniowym wypoczynku nad jeziorem Łubianka skontrolowali policjanci, strażacy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wałczu oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Płytnica.

 

Po zakończonej pomyślnie kontroli mundurowi rozmawiali z wypoczywającymi o  bezpiecznym wypoczynku w lesie. Młodzi ludzie dowiedzieli się jak zachować się podczas pożaru lasu, anomalii pogodowych czy kiedy znajdą leśne zwierzę. W trakcie kontroli harcerze z Poznania pochwalili się postępami w budowaniu podobozów i opowiadali o swojej przygodzie z harcerstwem. Wizytujący życzyli wszystkim udanego, bezpiecznego wypoczynku.

 

KPP Wałcz