Powiat Wałecki. Czuwaj za rok!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zakończyli kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży w obozach pod namiotami. Ostatni harcerze i zuchy opuścili właśnie stanice harcerskie.

Podczas sezonu wakacyjnego policjanci wspólnie z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży systematycznie odwiedzali miejsca zorganizowanego wypoczynku. Kontrole skupiały się głównie w lasach, gdzie funkcjonowały obozy harcerskie pod namiotami.

W powiecie wałeckim wypoczywały zuchy i harcerze z różnych zakątków Polski tj. z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Szczecina, Wrocławia i mniejszych miejscowości. Obozy stacjonowały w sumie w siedmiu miejscach w różnych odstępach czasowych. Odwiedziny w Stanicach Harcerskich i obozach oprócz kontroli polegały na rozmowach z wypoczywającymi o ogólnie pojętym bezpieczeństwie.

W lasach powiatu wałeckiego wypoczywało ponad tysiąc młodych osób. Wypoczynek zuchów i harcerzy należał do bezpiecznych. Służby nie odnotowały poważniejszych zdarzeń, a niewielkie błędy w organizacji na bieżąco były naprawiane przez organizatorów wypoczynku.

KPP Wałcz

powiat_walecki_czuwaj

powiat_walecki_czuwaj_02