Powiat złotowski. Przebudowa drogi Nadarzyce-Sypniewo. Konsekwentnie do celu

powiat_zlottowski

Czas szybko biegnie, a wraz z jego upływem finalizowane są kolejne inicjatywy związane z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym i planowanymi inwestycjami.

Przed południem w Starostwie Powiatowym w Złotowie odbyło się spotkanie, w trakcie którego omówiono gotowy już projekt przebudowy drogi powiatowej nr 1013P Nadarzyce-Sypniewo. Wykonał go, a dziś szczegółowo przedstawił, projektant Zbigniew Pająk. Nie było to zadanie łatwe, zwłaszcza na odcinku przejścia przez Sypniewo, gdzie planowana jest budowa kanalizacji sanitarnej. Wykonanie nowej nawierzchni na tym odcinku uzależnione jest od wykonania wspomnianego zadania w zakresie, który ma znaczenie dla przebudowy drogi.

Na temat projektu i planowanej przebudowy z projektantem rozmawiali dziś Starosta Złotowski Ryszard Goławski, przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego Julian Brewka, członek Zarządu Powiatu Złotowskiego Ryszard Król oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Złotowie Mirosław Jaskólski. Wszyscy liczą na sprawną realizację zadania.

Przypomnijmy po raz kolejny – droga Nadarzyce-Sypniewo została wpisana do wykazu dróg o znaczeniu obronnym, a to oznacza, że jej przebudowa w całości zostanie sfinansowana ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Patrycja Kajewska
zlotow-powiat.pl