Powiat Złotowski. Wykaz punktów kontroli autobusów – wakacje 2022

powiat_zlotowski_wykaz

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Informujemy, że na terenie powiatu złotowskiego, zostało wyznaczone miejsce, gdzie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, przeprowadzają kontrole stanu technicznego autobusów, jego wyposażenia, stan trzeźwości kierującego oraz uprawnienia do kierowania. Doraźne kontrole autobusów i kierowców odbywać się będą: Złotów ul. Norwida – parking przy Starostwie Powiatowym.

Niezbędne jest umówienie się na kontrolę autokaru kilka dni przed wyjazdem, dzięki temu można będzie uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. Zgłoszenie kontorli autobusu można dokonać pod numerami telefonu : 47 774 32 11 lub  47 774 32 61.

Jednocześnie przypominamy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Opracowano na podstawie BRD/KGP