Powiat złotowski. Zderzenie pięciu pojazdów na drodze krajowej

5 lutego 2021 roku, około kwadransa po godzinie 10 do stanowiska kierowania PSP w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu pięciu pojazdów; dwóch ciężarowych, dostawczego i dwóch osobowych w ciągu drogi krajowej nr 11 w m. Jastrowie w okolicach wiaduktu kolejowego. Dalsza treść zgłoszenia mówiła iż uczestnicy zdarzenia nie są poważnie poszkodowani.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Jastrowie oraz JRG Złotów, powiadomiono Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz Policję. W chwili dojazdu służb ratowniczych pojazdy ciężarowe znajdowały się na pasie ruchu blokując go, natomiast dostawczy oraz auta osobowe w bezpiecznych miejscach poza drogą. Strażacy po zabezpieczeniu m. zdarzenia i rozpoznaniu wstępnym przystąpili do udzielenia pomocy w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcom mniejszych pojazdów. Kierowcy ciężarówek nie wymagali pomocy. Przybyły na miejsce ZRM objął opiekę nad osobami poszkodowanymi a po ich przebadaniu stwierdzono brak konieczności hospitalizacji.

W dalszej kolejności zabezpieczono teren działań do czasu wykonania czynności dochodzeniowych przez Policję i usunięcia pojazdów. Tym samym ruch na odcinku drogi krajowej został przywrócony. Łącznie ze wszystkich służb zdarzenie obsługiwało 16 osób.

Opracowanie: st. str. Piotr Żurek
KP PSP w Złotowie

zderzene_pieciu1_01

zderzene_pieciu1_03 zderzene_pieciu1_02