Powrót z pielgrzymki tylko pociągiem!

powrot_z_pielgrzymki_tylko_pociagiem
Jak co roku wierni wyruszający w sierpniu na Jasną Górę mogą liczyć na dodatkowe pociągi pielgrzymkowe viaREGIO, które zapewnią im wygodny powrót ze spotkań modlitewnych do domów.

Już w sierpniu tysiące wiernych wyruszy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, gdzie znajduje się jedno z ważniejszych miejsc kultu maryjnego w Europie – jasnogórskie sanktuarium. Z myślą o powracających do domów pątnikach Przewozy Regionalne uruchomią specjalne pociągi viaREGIO.

Tegoroczną nowością będzie pociąg viaREGIO ze Szczecina do Częstochowy, który zostanie uruchomiony na prośbę organizatorów i Fundacji Szczecińskiej. Pociągi odjeżdżające z Częstochowy w kierunku Bydgoszczy, Gdyni i Szczecina wyruszą w godzinach późnowieczornych. Pozostałe, do Gniezna, Gdańska, Sopotu i Gdyni, a także do Warszawy, odjadą w godzinach popołudniowych, umożliwiając sprawny powrót po głównych uroczystościach. Wszystkie pociągi viaREGIO będą dostępne zarówno dla grup zorganizowanych, jak i indywidualnych podróżnych.

W pociągach pielgrzymkowych viaREGIO będzie obowiązywała specjalna taryfa relacyjna. Bilety będzie można kupić we wszystkich kasach biletowych prowadzących sprzedaż biletów Przewozów Regionalnych, u obsługi pociągów (bez dodatkowych opłat) oraz w internecie na stronie biletyregionalne.pl. Rozkład jazdy pociągów viaREGIO można sprawdzić m.in. w wyszukiwarce połączeń kolejowych na stronie rozklad-pkp.pl.

(SE)