Pożar garażu – dwie osoby poniosły śmierć!

20 stycznia 2016 roku tuż przed godziną drugą w nocy, pilska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze garażu w Pile przy ul. Kaczorskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej  stwierdzono, że pali się całe wnętrze jednego z garażu w zabudowie szeregowej.

Do wnętrza palącego się garażu podane zostały w natarciu dwa prądy gaśnicze wody. Ogień w początkowej fazie gaszenia pożaru wypełniał całe wnętrze pomieszczenia. Po zlokalizowaniu pożaru strażacy odnaleźli wewnątrz wypalonego garażu zwłoki dwóch osób. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych odnaleziona i ewakuowana został spalona butla z gazem propan – butan. Strażacy przy wykorzystaniu pilarek do cięcia stali i betonu otworzyli bramy garażowe od bezpośrednio zagrożonych sąsiednich garaży. Sąsiednie pomieszczenia zostały oddymione i dokładnie sprawdzone.

W akcji ratowniczo – gaśniczej udział brały cztery zastępy straży pożarnej, Policja, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Przyczyny i okoliczności pożaru bada Policja pod nadzorem przybyłego na miejsce Prokuratora.

Tekst & zdjęcia: mł. bryg. Zbigniew Szukajło

pozar_garazu00

pozar_garazu09 pozar_garazu01 pozar_garazu02 pozar_garazu03 pozar_garazu04 pozar_garazu05 pozar_garazu06 pozar_garazu07 pozar_garazu08

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *