Pożar i ewakuacja pacjentów – za nami ćwiczenia w szpitalu WCPiT

Z nieustalonych przyczyn na II piętrze w budynku szpitala Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów przy ul. Szamarzewskiego powstaje pożar. Bezpośrednio zagrożonych jest kilkudziesięciu pacjentów jednego ze skrzydeł szpitalnych. Rozpoczyna się akcja ratunkowa i ewakuacja pacjentów. Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń, które przeprowadzono 21 maja 2015 roku w Chodzieży.

O tym, że ćwiczenia ewakuacyjne tego typu placówek są bardzo ważna sprawą nie trzeba już tłumaczyć chyba nikomu, dlatego WCPiT co roku same wychodzi z inicjatywą organizacji tego typu sprawdzianu. Manewry poprzedziły rozpoznania operacyjne obiektu, w których uczestniczyły przez 3 dni wszystkie zmiany służbowe Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej  Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży.

W ćwiczeniach oprócz personelu szpitala oraz strażaków wzięli udział również policjanci, strażnicy miejscy, służba ratownictwa medycznego a jako pozoranci uczniowie z klas o profilu pożarniczo – ratowniczym Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży.

Ćwiczenia obserwował i nadzorował m.in. Starosta Chodzieski Julian Hermaszczuk, Komendant Powiatowy PSP w Chodzieży bryg. Przemysław Skonieczny, dyrekcja i kierownictwo WCPiT, Dyrektor ZSP im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży Lucyna Sworowska oraz licznie zaproszeni przez WCPiT dostojni goście.

Tekst: st. kpt. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: st. kpt. Leszek Naranowicz, asp. Krzysztof Zawistowski

pozar_i_ewakuacja_pacjentow10

pozar_i_ewakuacja_pacjentow20 pozar_i_ewakuacja_pacjentow11 pozar_i_ewakuacja_pacjentow12 pozar_i_ewakuacja_pacjentow13 pozar_i_ewakuacja_pacjentow14 pozar_i_ewakuacja_pacjentow15 pozar_i_ewakuacja_pacjentow16 pozar_i_ewakuacja_pacjentow17 pozar_i_ewakuacja_pacjentow18 pozar_i_ewakuacja_pacjentow19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *