Pożar mieszkania w Margoninie

14 grudnia 2022 roku po godzinie ósmej rano Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze w mieszkaniu na poddaszu w miejscowości Margonin.

Zadysponowano do pożaru zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Margonin, OSP KSRG Szamocin i OSP KSRG Budzyń. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar na drugim piętrze w budynku wielorodzinnym. Mieszkańcy budynku opuścili obiekt, za wyjątkiem lokatorów mieszkania objętego pożarem, których strażacy zastali na klatce schodowej i wyprowadzili z budynku – nikt nie wymagał pomocy Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na pożar. Dalsze działania polegały na dogaszaniu tlących się materiałów oraz usuwaniu ich na zewnątrz budynku. W wyniku pożaru spaleniu lub zniszczeniu uległo: mieszkanie na drugim piętrze z wyposażeniem oraz zalane zostały pomieszczenie poniżej mieszkania, w którym doszło do pożaru.

Pożar swój początek miał w pobliżu pieca na paliwo stałe. Mieszkańcy udali się do swoich rodzin, gdzie spędzą najbliższe noce. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających prawie trzy godziny brało udział 9 zastępów straży pożarnej w sile 26 strażaków. Akcje wspierały: Burmistrz Miasta i Gminy Margonin, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie gazowe oraz Policja.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Leszek Naranowicz

pozar_mieszkania

pozar_mieszkania_02 pozar_mieszkania_03 pozar_mieszkania_04