Pożar odpadów wielkogabarytowych

16 września 2016 roku o godzinie 22.56 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile wpłynęła informacja o pożarze odpadów wielkogabarytowych na terenie bazy Altvater w Pile przy ul. Łącznej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek straży pożarnej, stwierdzono że ogniem objęte są odpady wielkogabarytowe na powierzchni około 400 metrów kwadratowych. Działania zastępów polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palące się odpady oraz podaniu prądów gaśniczych wody w obronie sąsiednich budynków magazynowych oraz innych odpadów zlokalizowanych na terenie zakładu. Po dwóch godzinach pożar został opanowany. Kolejne cztery godziny trwało dogaszenie pogorzeliska. Gaszenie pożaru utrudniała wysoka temperatura oraz silne zadymienie. Podczas akcji gaśniczej strażacy zużyli 50 aparatów ochrony dróg oddechowych.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało 70 strażaków z 20 jednostek straży pożarnej, w tym pięć zastępów straży pożarnej z powiatu złotowskiego, chodzieskiego oraz czarnkowsko – trzcianeckiego. Przyczyny i okoliczności pożaru bada Policja.

Opracowanie: mł. bryg. Zbigniew Szukajło
Zdjęcia: asta24.pl

pozar_odpadow00

pozar_odpadow01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *