Pożar pustostanu w Osieku nad Notecią

15 grudnia 2020 roku, o godzinie 02:59, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile, wpłynęło zgłoszenie telefoniczne o pożarze budynku w miejscowości Osiek nad Notecią (gm. Wyrzysk).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęte jest w całości poddasze budynku w zabudowie wolnostojącej. Pierwsze działania strażaków skupiły się zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, jego oświetleniu oraz poszukiwaniu osób, które mogły potencjalnie znajdować się w obiekcie. Równocześnie podano prądy wody na palące się poddasze. Na szczęście, w chwili powstania pożaru, obiekt nie był zamieszkały i nikt nie odniósł obrażeń w wyniku powstałego zdarzenia. Dalsze działania polegały na rozbiórce nadpalonych elementów oraz konstrukcji dachowej.

W działaniach trwających blisko 4 godziny, udział brało 30 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 2 w Pile, Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku nad Notecią, Wyrzysku, Bąkowie. Działaniami bezpośrednio kierowała Grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego PSP w Pile.

Na miejscu zdarzenia, oprócz strażaków pracowała również Policja, Pogotowie Energetyczne oraz Straż Ochrony Kolei.

Opracowanie: mł. asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła;
Zdjęcia: asp. Krzysztof Stefen, KP PSP Piła oraz OSP Wyrzysk

pozar_pustostanu

pozar_pustostanu_02 pozar_pustostanu_03