Pożar samochodów ciężarowych w Osieku nad Notecią

W poniedziałek, 28 października 2019 roku około godziny 4 rano, Straż Pożarna w Pile otrzymała zgłoszenie o pożarze na terenie Osieka nad Notecią. Podczas dojazdu pierwszego zastępu stwierdzono, że pożarem są objęte dwa samochody ciężarowe oraz naczepy.

Działania strażaków polegały na stłumieniu pożaru pianą gaśniczą oraz obronie ciągnika siodłowego nieobjętego ogniem. Wraz z przybyciem  kolejnych zastępów podano kolejne prądy piany w natarciu na ogień i jednocześnie  rozpoczęto działania w obronie polegające na chłodzeniu elewacji oraz znajdującego się sprzętu rolniczego w pobliskim warsztacie. Dzięki tym działaniom właściciel oraz pracownicy bezpiecznie ewakuowali część maszyn i pojazdów z zagrożonego warsztatu. Dalsze działania polegały na rozładunku nadpalonych desek z naczepy celem dalszego dogaszania. Podczas działań nie odnotowano osób poszkodowanych.

Akcja gaśnicza wraz z dogaszeniem pogorzeliska trwała 6 godzin, udział w działaniach  brało 7 zastępów Straży Pożarnej, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Opracował: st. kpt. Michał Warykasz
Zdjęcia: OSP Wyrzysk, Piła 112

pozar_samochodow1_01

pozar_samochodow1_04 pozar_samochodow1_01 pozar_samochodow1_02 pozar_samochodow1_02 pozar_samochodow1_03