Pracodawcy oraz szkoły zaprezentowali swoje oferty

Pod patronatem Tętna Regionu

Za nami V Subregionalne Targi Pracy i Kariery, które odbyły się w dniach 1-2 kwietnia w Invest Parku w Pile. Na jubileuszową edycję targów organizatorzy zaprosili młodzież uczącą się, przed którą czas na wybór kolejnej szkoły, osoby bezrobotne oraz wszystkich zainteresowanych planowaniem swojej kariery zawodowej i rozwojem osobistym. Frekwencja pokazuje, że takie targi są w mieście potrzebne.

– Staramy się, aby targi się rozwijały. Staramy się z każdą edycją wprowadzać nowe nie przypadkowe działania, które wynikają z obserwacji, które wynikają z zapotrzebowania młodzieży i specjalistów, którzy tu trafiają – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Impreza ta to niepowtarzalna okazja do spotkania osób zainteresowanych znalezieniem ciekawej oferty zatrudnienia z potencjalnymi pracodawcami. Potencjalni pracodawcy reprezentowali różnorodne branże. Swoje stoiska mieli również w piątek rzemieślnicy zrzeszeni w Cechu Rzemiosł Różnych. To na ich stoiskach młodzież mogła zobaczyć jak w praktyce dany zawód wygląda.

– Takie imprezy umożliwiają na pewno uzyskanie najbardziej aktualnych informacji o firmach, o wymaganiach, które stawiają potencjalnym pracownikom. Jestem tu, aby znaleźć pracę – mówi pani Katarzyna, która od dwóch tygodni szuka pracy.

Targi to nie tylko stoiska firm, które prezentują swój profil i branżę. Swoje stoiska mieli również specjaliści do spraw rekrutacji, czy urzędy i instytucje, które pomogły, np. w stworzeniu biznesplanu czy napisaniu CV.  Można było zrobić profesjonalne zdjęcie u fotografa.

Targom towarzyszyła Wystawa „Eksperymentuj” Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, która przyciągnęła do siebie szczególnie dzieci, ale byli też dorośli. Patronem medialnym jubileuszowych Targów było Tętno Regionu.

Sebastian Daukszewicz

pracodawcy_oraz_szkoly00

pracodawcy_oraz_szkoly47 pracodawcy_oraz_szkoly01 pracodawcy_oraz_szkoly02 pracodawcy_oraz_szkoly03 pracodawcy_oraz_szkoly04 pracodawcy_oraz_szkoly05 pracodawcy_oraz_szkoly06 pracodawcy_oraz_szkoly07 pracodawcy_oraz_szkoly08 pracodawcy_oraz_szkoly09 pracodawcy_oraz_szkoly10 pracodawcy_oraz_szkoly11 pracodawcy_oraz_szkoly12 pracodawcy_oraz_szkoly13 pracodawcy_oraz_szkoly14 pracodawcy_oraz_szkoly15 pracodawcy_oraz_szkoly16 pracodawcy_oraz_szkoly17 pracodawcy_oraz_szkoly18 pracodawcy_oraz_szkoly19 pracodawcy_oraz_szkoly20 pracodawcy_oraz_szkoly21 pracodawcy_oraz_szkoly22 pracodawcy_oraz_szkoly23 pracodawcy_oraz_szkoly24 pracodawcy_oraz_szkoly25 pracodawcy_oraz_szkoly26 pracodawcy_oraz_szkoly27 pracodawcy_oraz_szkoly28 pracodawcy_oraz_szkoly29 pracodawcy_oraz_szkoly30 pracodawcy_oraz_szkoly31 pracodawcy_oraz_szkoly32 pracodawcy_oraz_szkoly33 pracodawcy_oraz_szkoly34 pracodawcy_oraz_szkoly35 pracodawcy_oraz_szkoly36 pracodawcy_oraz_szkoly37 pracodawcy_oraz_szkoly38 pracodawcy_oraz_szkoly39 pracodawcy_oraz_szkoly40 pracodawcy_oraz_szkoly41 pracodawcy_oraz_szkoly42 pracodawcy_oraz_szkoly43 pracodawcy_oraz_szkoly44 pracodawcy_oraz_szkoly45 pracodawcy_oraz_szkoly46

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *