Pracowity początek Nowego Roku pilskich strażaków

W noc sylwestrową strażacy z terenu powiatu pilskiego wyjeżdżali do 8 zdarzeń. Były to głównie pożary małe śmietników. W ciągu 4 pierwszych dni Nowego Roku odnotowano 25 interwencji straży pożarnej na terenie całego powiatu pilskiego.

1 stycznia Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego zadysponowana została nad staw w Pile przy ulicy Kusocińskiego, gdzie doszło do załamania lodu pod dwoma osobami. Jeszcze przed przybyciem służb na miejsce zdarzenia, osoby postronne pomogły wydostać się obu chłopcom na brzeg, zostali oni przewiezieni do szpitala w Pile.

W niedzielę, 3 stycznia, w miejscowości Wolsko w gminie Miasteczko Krajeńskie doszło do pożaru budynku gospodarczego. Cały budynek uległ zniszczeniu, włącznie z znajdującym się w nim wyposażeniem. Działania gaśnicze prowadzono w temperaturze -12 oC, co w połączeniu z wodą powodowało zamarzanie armatury i sprzętu strażackiego. W akcji udział wzięło 8 zastępów straży, w tym 45 strażaków. Działania straży pożarnej wsparła obecna na miejscu wójt Miasteczka Krajeńskiego – pani Małgorzata Włodarczyk, która zorganizowała ciepłe napoje i ciepły posiłek, dla wszystkich zaangażowanych w akcję ratowniczo – gaśniczą.

W dniu 4 stycznia w godzinach porannych straż pożarna została wezwana do wybuchu pieca centralnego ogrzewania. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wyniku eksplozji zniszczeniu i zawaleniu uległo pomieszczenie kotłowni przy warsztacie samochodowym. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Paweł Kamiński
KP PSP Piła

pracowity_poczatek00

pracowity_poczatek06 pracowity_poczatek01 pracowity_poczatek02 pracowity_poczatek03 pracowity_poczatek04 pracowity_poczatek05

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *