Pracowity weekend pilskich policjantów

Funkcjonariusze pilskiej policji wspierani przez żołnierzy WOT ze 125 Batalionu Lekkiej Piechoty w Lesznie sprawdzali, czy mieszkańcy powiatu stosują się do ograniczeń wprowadzonych w związku ze stanem epidemii. W trakcie pierwszego kwietniowego weekendu mundurowi przeprowadzili blisko 170 interwencji, w 30 przypadkach były one bezpośrednio związane z aktualnymi obostrzeniami. Za nierespektowanie nowych przepisów 17 osób ukarano mandatami, a w 8 przypadkach sprawy rozstrzygnie Sąd.

Mundurowi z pilskiej jednostki od piątku wspomagani są przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej ze 125 Batalionu Lekkiej Piechoty w Lesznie. Wszystko po to, aby o bezpieczeństwo mieszkańców mogła zadbać większa ilość patroli. Obowiązujące ograniczenia pozwalają na swobodne przemieszczanie się jedynie w określonych sytuacjach. Dlatego podczas wspólnych służb oprócz standardowych zadań dokładnie sprawdzono miejsca, gdzie może dochodzić do grupowania się osób. W sumie podczas jednego weekendu policjanci przeprowadzili 168 interwencji, gdzie w 30 przypadkach dotyczyły one naruszeń aktualnie obowiązujących przepisów. Za nieodpowiedzialne zachowanie 17 osób zostało ukaranych mandatami, a w 8 przypadkach sprawy rozstrzygnie Sąd.

Większość mieszkańców powiatu stosuje się do nowych przepisów i ogranicza wyjścia z domu do niezbędnego minimum. Zdarzają się jednak nieodpowiedzialne osoby, które nie zdają sobie sprawy, że swoim zachowaniem narażają nie tylko siebie, ale również innych na ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

O tym, że w przypadku łamania obowiązujących przepisów policjanci będą podejmować stanowcze interwencje informowaliśmy od kilku dni. W weekend przekonały się o tym osoby, które w większości spotkały się, aby wspólnie spożywać alkohol. Innym przykładem nieodpowiedzialnego zachowania były osoby poniżej 18 roku życia, które bez celu chodziły po mieście.

Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność – zostańmy w domu.

Przypominamy, że aktualne informacje oraz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdą Państwo na stornie rządowej www.gov.pl/web/koronawirus

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile

pracowity_weekend1_01

pracowity_weekend1_05 pracowity_weekend1_02 pracowity_weekend1_03 pracowity_weekend1_04