Prewencja społeczna „po nowemu”

prewencja_spoleczna

Obowiązujący w kraju stan epidemii powoduje brak możliwości wykonywania zadań, które wymagają bezpośredniego kontaktu ze społeczeństwem, dlatego też uwzględniając rozpoczęty już sezon grzewczy, a także szeroko rozumianą prewencję społeczną z zakresu pożarnictwa, przeprowadzono pierwszą tego typu akcję „po nowemu” z wykorzystaniem systemów informatycznych.

Właśnie dzięki tym możliwościom, przy wykorzystaniu systemu wideorozmów, uczniowie klasy III a w Przedszkolu Publicznym w Grabionnej, mieli okazję uczestniczyć w akcji prewencyjnej przeprowadzonej przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile. W jej trakcie omówiono m.in. zasady postępowania w przypadku pożaru oraz możliwości uchronienia się przed nim. Przedstawiono również zagadnienia związane z występowaniem tlenku węgla, organizacji straży pożarnej na terenie powiatu pilskiego oraz zasad wykonywania połączeń na numer alarmowy.

Wspomniany już stan epidemii koronawirusa wywołującego chorobę SARS-CoV-2 ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo społeczeństwa, ale nie należy zapominać o innych charakterystycznych dla pory roku niebezpieczeństwach, które mogą przynieść szkodę na rzecz Naszego życia lub zdrowia.

Przypominamy! Uświadomione społeczeństwo, to bezpieczne społeczeństwo.

Opracowanie: mł. asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła
Zdjęcia: st. sekc. Krzysztof Kobos, KP PSP Piła